جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - 2021 March 05
کد خبر: ۲۳۵۵۰۰
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۵
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: از اوایل روز پنجشنبه (فردا) دمای هوا در این استان بین ۵ تا ۱۰ درجه سانتیگراد کاهش پیدا کند.
به گزارش سوک؛ پیام مساعدی روز چهارشنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: در ۲۴ ساعت گذشته نیز جم، بهرگان و دیلم به ترتیب دمای ۶.۱، ۸ و ۸.۱ درجه سانتیگراد را تجربه کردند.

وی بیان کرد: در مدت یاد شده بندر دیر با ۲۷.۳ درجه سانتیگراد بیشترین دما را در استان بوشهر به خود اختصاص داد.

مساعدی یادآور شد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد از اواخر وقت امشب سرعت وزش بادهای شمال غربی روی دریا به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش پیدا می‎کند.

وی افزود: با تداوم وزش باد طی روزهای پنجشنبه و جمعه دراین استان و روی دریا علاوه بر کاهش محسوس دما و احتمال نفوذ گردوخاک از مناطق همجوار به استان، دریا نیز مواج و توفانی خواهد بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر عنوان کرد: همچنین از اواخر وقت امشب تا ظهر فردا وقوع رگبار پراکنده باران گاهی همراه با رعدوبرق در برخی از نقاط این استان دور از انتظار نیست.

مساعدی ادامه داد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر کمی تا نیمه ابری همراه با غبار محلی، از اواخر شب وزش شدید باد و گاهی گردوخاک  و در برخی نقاط همراه با رگبار پراکنده باران و گاهی رعدوبرق پیش بینی می‎شود.

وی افزود: در این مدت جهت وزش باد به طور غالب جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۰ گاهی ۳۶ کیلومتر در ساعت و از اواخر شب شمال غربی با سرعت ۱۸ تا ۵۰ گاهی بیش از ۶۰ کیلومتر در ساعت پیش بینی می‎شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج  در سواحل استان ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتیمتر و از اواخر شب بتدریج ۹۰ تا ۱۸۰ و فردا ۱۲۰ تا ۲۵۰ سانتیمتر پیش‌بینی شده‌است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد