پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - 2021 March 04
کد خبر: ۲۳۵۶۱۳
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه استان بوشهر:
بهره برداری از نخستین هتل پنج ستاره این استان در سال 1404، راه اندازی تاکسی هوایی در بوشهر، پیشرفت فیزیکی 90 درصدی سالن مرکز همایش و نمایشگاه‌های بین المللی پارس در عسلویه، دریافت مجوزهای اولیه سازمان بورس، ایجاد شهرک صنعتی خرما و سرمایه‏‌گذاری و جذب سرمایه بخش خصوصی جهت توسعه استان بخشی از موضعات مورد اشاره مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه استان بوشهر در گفتگو با خبرنگاران بود.

به گزارش سوک، مهرداد ابراهیمی امروز در گفتگو با خبرنگاران در بوشهر از بهره برداری از  نخستین هتل پنج ستاره این استان در سال 1404، پیشرفت فیزیکی 90 درصدی سالن مرکز همایش و نمایشگاه‌های بین المللی پارس در عسلویه، دریافت مجوزهای اولیه سازمان بورس، ایجاد شهرک صنعتی خرما و سرمایه‏‌گذاری و جذب سرمایه بخش خصوصی جهت توسعه استان خبر داد.

مهرداد ابراهیمی ؛ مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه استان بوشهر


* با سرمایه‌گذاری ۶ هزار میلیارد ریالی نخستین هتل پنج ستاره بوشهر سال 1404 در جوار دهکده گردشگری بوشهر بهره‎برداری می‌شود و اکنون نیز شمع‎کوبی آن در مرحله‌‏های پایانی قرار دارد.

* تاکنون تنها ۴۰۰ میلیارد ریال برای شمع‎کوبی آن هزینه شده و با وجود اینکه در تمام دنیا هزینه تامین زمین هتل‌ها صفر است ولی برای هتل پنج ستاره بوشهر به دلیل بالا بودن سطح آب برای هر متر زمین ۲۰ میلیون ریال هزینه شده است چراکه زمین در شرایط پاسخگوی سازه هتل نخواهد بود.

* طراح پروژه نیز پیمانکاری شایسته و توانمند است که اجرا هتل‌های مختلف و مطرح بین المللی در سطح کشور را دارا است. در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر نیز نخستین انبار هوشمند بزودی عملیات اجرایی آن آغاز  می‎شود.

* سالن مرکز همایش و نمایشگاه‌های بین المللی پارس در عسلویه نیز اکنون ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در مرحله اجرا نمای بیرونی قرار دارد.

* شرکت هواپیمایی لیان بوشهر نیز مرحله ثبت آن در حال انجام است و با هماهنگی انجام شده با سازمان هواپیمایی و شرکت فرودگاه‎ها انجام شده در سال ۱۴۰۰ نیز نخستین فروند تاکسی هوایی بوشهر (در قالب هواپیمای کوچک با ظرفیت ۲۰ تا ۲۵ نفر) وارد استان خواهد شد.موضوع تاکسی هوایی در تمامی دنیا مرسوم است ولی در کور هنوز بخوبی جا نیفتاده که سازمان هواپیمایی بتازگی در حال صدور مجوز آن است. با راه‌اندازی تاکسی هوایی بوشهر هواپیمای شرکت هواپیمایی لیان بوشهر از بوشهر به مقصد شهرهایی مانند خارگ، عسلویه، شیراز، اصفهان و اهواز خدمات دهی خواهد کرد.

* با اشاره به دریافت مجوزهای اولیه سازمان بورس ، در سال آینده شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه استان برای نخستین بار وارد بازار سرمایه‎ خواهد شد که این مهمی ظرفیتی است تا تامین مالی پروژه‎های کلان شرکت از محل بازار سرمایه جذب شود.

* شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه استان بوشهر اکنون آمادگی دارد تا تمام پروژه‎های کلان استان بوشهر را تحویل بگیرد که در این راستا مهم‌ترین رسالت شرکت نقش تسهیل‎گیری و تامین منابع مالی از ظرفیت بازار سرمایه است.

* شرکت سرمایه‎گذاری و توسعه استان بوشهر آماده سرمایه‎گذاری در مناطق نمونه گردشگری استان است و همچنین این آمادگی برای استقرار کشتی‎های تفریحی و رستورانی را دارا است.
شرکت عمران و مسکن سازان استان بوشهر به عنوان یکی از زیرمجموعه‎های شرکت در تمام استان‏ها راه‎اندازی شده ولی در استان تاکنون محقق نشده است.

* با راه‎اندازی این شرکت در بحث واگذاری اراضی نظامی در استان آمادگی برای انبوه‎سازی در سطح‎های بزرگ و ورود به ساماندهی بافت فرسوده محقق خواهد شد.

* اکنون اراضی نظامی به صورت قطعه‏‌های کوچک واگذار می‎شود که در صورت واگذاری در سطح گسترده‎تر این آمادگی برای احداث شهرک‎های مسکونی مدرن و پیشرفته در بوشهر فراهم خواهد شد.

* در حوزه کشاورزی و شیلات نیز آمادگی لازم برای شهرک صنعتی خرما وجود دارد ولی آن چیزی که شرکت به دنبال تحقق آن بوده با چیزی که در حال رخ داد به طور کامل متفاوت است.

*  برای شهرک صنعتی خرما تنها هدف این نبود که تنها چهار فرد سردخانه‎‏دار در آن مستقر شوند بلکه هدف این بود شرکت‏های مطرح تولید شیرینی‎ در آن مستقر شوند که اکنون با هدف ترسیم شده اندکی فاصله رخ داده است. شهرک خرما باید زیر نظر شرکت شهرک‎های کشاورزی قرار گیرد تا برای ورود سرمایه‎گذاران حمایت تسهیلاتی لازم از آنها صورت گیرد.

* در حوزه راه و ترابری نیز به استاندار نامه نوشته شده و برای آزادراه بوشهر-شیراز اعلام آمادگی شده تا در گام نخست با انجام مطالعات و دریافت مجوزهای لازم زمینه برای جذب منابع مالی از طریق بازار سرمایه و فاینانسورهای بین المللی در آینده محقق شود که این مهم نیازمند واگذاری طرح یاد شده به شرکت سرمایه‎گذاری و توسعه استان بوشهر است. در حوزه معدن نیز پروژه احداث اسکله صادرات مواد معدنی در حال مذاکره است و نتیجه آن هنوز محقق نشده است.

* در حوزه پتروشیمی نیز برای احداث شهرک صنایع پایین دستی متانول دیر آمادگی لازم برای تسهیل‏‎گری در ورود سرمایه‎گذاری وجود دارد.

* شرکت سرمایه‎گذاری و توسعه استان بوشهر ۲ هزار و ۸۶۲ سهام‌دار حقیقی دارد که عمده آن نیز کارمندان هستند.

* ایجاد بستر سرمایه‏‌گذاری و جذب سرمایه بخش خصوصی جهت توسعه استان و همچنین ارتقا جایگاه استان در حوزه‌‏های مختلف از جمله اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و گردشگری، هنری است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد