جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - 2021 March 05
کد خبر: ۲۳۵۶۴۹
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷
به گزارش سوک، کانال تلگرامی مرکز اسناد انقلاب اسلامی برگی از خاطرات آیت‌الله جلالی خمینی را منتشر کرد.

آیت‌الله جلالی خمینی که در خرداد ماه ۶۰ از طرف امام در امور حج منصوب شد، در بخشی از خاطرات خود که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی ثبت و ضبط شده است می‌گوید: عربستانی‌ها عجیب‌ رعب‌ و عظمت‌ امام‌ در دلشان بود. یک شب‌ ما نشستیم‌ و جلسه‌ گرفتیم و تصویب‌ کردیم‌ که‌ حاجی‌ها در میدان‌ با مشت‌های‌ گره‌ کرده‌ "مرگ‌ بر امریکا" و "مرگ‌ بر اسرائیل‌" بگویند.

رئیس‌ کل‌ سازمان‌ امنیت‌ آمده‌ بود آنجا و دست‌ ما را گرفته‌ بود که فلانی‌ شما بگویید اینجا به‌ هر مقامی‌ می‌خواهند فحش‌ بدهند اما نگویند مرگ‌ بر امریکا! به‌ او گفتم‌: در کشور ما هم‌ همین‌ طور بود، عده‌ای‌ می‌گفتند اگر بگویند "مرگ‌ بر امریکا" آسمان‌ به‌ زمین‌ می‌آید. صبر کن‌ و ببین‌!

جالب اینکه (روز موعود) چون‌ درگیری‌ در مدینه زیاد بود، آن‌ها (سعودی‌ها) آمدند با ما صحبت‌ کردند که‌ شما چند نفر را انتخاب‌ کنید که‌ کارت‌هایی‌ به‌ سینه‌شان‌ بزنند و (در تامین نظم کمک کنند) و لذا این‌ها (کار) را واگذار کردند به‌ ما و این‌ چیز خیلی‌ عجیبی‌ برای‌ تمام‌ کشورها بود که چه‌ شده‌ است‌ که‌ ایرانی‌ها اینجا را تحویل‌ گرفته‌اند؟! بعدها وقتی‌ این‌ مسئله‌ را برای‌ حضرت‌ امام‌ عرض‌ کردم‌، حضرت‌ امام‌ فرمود: واقعاً بی‌سابقه‌ بوده‌، بسیار مسئله‌ مهمی‌ است‌.

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد