پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - 2021 March 04
کد خبر: ۲۳۵۶۶۱
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۲
رئیس کل دادگستری بوشهر گفت: در ۱۰ ماه امسال به میزان پرونده‌های ورودی، پرونده مختومه شده است که بیشتر این خاتمه ها با صلح و سازش بوده است.

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1399/11/20/13431416_512.jpg

به گزارش سوک؛ علی جمادی در آیین افتتاح ساختمان مجتمع توسعه حل اختلاف سردار شهید قاسم سلیمانی بندر گناوه به مناسبت دهه مبارک فجر عنوان کرد: باتوجه به نقشی که شورا‌های حل اختلاف در حل و فصل امور و اختلافات به صورت ریشه‌ای و اساسی در بین مردم دارند، ایجاد این مراکز در دستور کار قرار گرفته است.

او افزود: در ۱۰ ماه امسال به میزان پرونده‌های ورودی به دستگاه قضائی در استان بوشهر پرونده مختومه شده است که عمده پرونده‌های مختومه از طریق صلح و سازش بوده است.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر ادامه داد: رسیدگی به پروند‌های معوقه در اولویت قرار دارد و  این پرونده‌ها تا پایان سال تعیین تکلیف خواهد شد.

جمادی بیان کرد: مکان ساختمان مجتمع توسعه حل اختلاف گناوه با بهترین وضعیت دسترسی برای ارباب رجوع انتخاب شد و در زمینی با زیربنای هزار و ۵۰ مترمربع و یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار ساخته شده‌است.

او گفت: به زودی ایجاد ساختمان شورا‌های حل اختلاف در دو بخش سعدآباد و آبپخش دشتستان آغاز خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر افزود: در این استان ۶۷ شعبه مرکز توسعه و شورای حل اختلاف وجود دارد که از این مجموع ۶۵ شعبه شهری و ۲ شعبه روستایی است و شهرستان گناوه دارای ۶ شعبه شهری است.

جمادی عنوان کرد: اعضای این مراکز از خود مردم هستند و به نوعی مقبولیت عام دارند و تلاش و همت خود را  برای سازش و حل و فصل مشکلات به کار می‌برند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد