دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - 2021 March 08
کد خبر: ۲۳۵۷۱۲
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۴
پیشکسوت استقلال گفت:حاج محمود که بچه خوبی هم هست باید کمی انتقادپذیرتر باشد. باید این همه جبهه گیری را کنار بگذارد و دشمنان فرضی اش را زمین بزند و به راهکارهایی که به او نشان می دهند توجه بیشتری داشت.
قهر مجازی سرمربی استقلال/ فکری باشگاه و بازیکنان را «آنفالو» کرد
سوک: آخرین دیدار دور رفت استقلال در نیم فصل اول با شکست این تیم روبروی سپاهان یکی از رقبای اصلی این تیم برای دستیابی به قهرمانی این فصل لیگ برتر همراه شد. دیداری که در پایان استقلال صدرجدول را از دست داد و این موضوع به شدت مورد انتقاد هواداران استقلال قرار گرفت.

مهدی فنونی زاده در گفت و گو با مشرق، درباره شکست تیم استقلال مقابل سپاهان به نکات مهمی اشاره کرد و البته معتقد بود باید به فکری فرصت بیشتری داد.

متن این پرسش و پاسخ در ادامه می آید:

حاج محمود باید انتقادات را بپذیرد/ فکری بیشتر از لیگ درگیر دشمنان فرضی است

* استقلال در اصفهان باخت و خیلی از هوادارانش را ناامید کرد؟

- نه! اتفاقا استقلال خیلی هم بد نبود و بازی نسبتا خوبی به ویژه در نیمه دوم انجام داد ولی ایراد کارش این بود که خیلی دیر راه افتاد.

* این به چه دلیل بود؟

- به خاطر ترکیب اولیه استقلال بود چون محمود فکری نتوانسته بود ترکیب درستی را در زمین مسابقه قرار بدهد.

* چرا؟

- این سئوال برای همه وجود دارد.

* ولی می دانید که هرکس در این باره سئوال می کند محمود فکری ناراحت می شود؟

- بله! این خوب نیست. حاج محمود که بچه خوبی هم هست باید کمی انتقادپذیرتر باشد. باید این همه جبهه گیری را کنار بگذارد و دشمنان فرضی اش را زمین بزند و به راهکارهایی که به او نشان می دهند توجه بیشتری داشته باشد.

* ایراد شما چیست؟

- هر تیمی در هر تورنمنتی پس از ۳، ۴ بازی اول ترکیب اصلی اش را می شناسد و بعد از آن با همان ترکیب به مصاف رقبایش می رود و بعد به تناوب یکی دو مهره اش را جابجا می کند. بالاخره مصدومیت و محرومیت هست. هر مربی ۱۳، ۱۴ بازیکن اصلی دارد که با همان نفرات در مسابقات کار می کند. ولی وقتی تیمی با ۳ مدافع به میدان می رود سط بازی دو مدافعش را تغییر می دهد یعنی مربی هنوز تیمش را نشناخته است.

* عارف غلامی چرا این فصل ضعیف ظاهر شده است؟

- برای اینکه این بچه اصلا دفاع وسط نیست. او می تواند در کناره ها بازی کند. محمود نباید او را دفاع وسط بگذارد. در دربی دیدیم که نمی تواند وسط بازی کند. او باید بک راست باشد و وریا جلوی او بازی کند. برای دفاع وسط باید از عناصر دیگری استفاده شود. عارف روی هر دو گل دچار اشتباه شد و همان گلهای اشتباه تمرکز تیم را برهم ریخت. ضمن اینکه داوری هم افتضاح بود.

* چطور؟

- مدافع سپاهان ظرف ۴ ثانیه دو بار خطای پنالتی کرد ولی داور بازی اصلا اعتنایی به این موضوع نکرد.

* شایعات برکناری فکری را شنیده اید؟

- اصلا نباید دست به این کادر فنی زد. فکری می تواند با همین تیم بهترین نتایج را بگیرد. من معتقدم او باید بماند و خودش را اثبات کند چون این توانایی را دارد. این استقلال شخصیت قهرمانی دارد و فقط باید از نظر روحی و فنی به ثبات برسد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد