جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - 2021 March 05
کد خبر: ۲۳۵۷۱۷
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۲
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۰۵ میلیارد تومان تسهیلات از محل رونق تولید و بند الف ماده ۱۸ درقالب ۲۲۴ به واحدهای تولیدی صنعتی در این استان پرداخت شد.
به گزارش سوک؛ سید حسین حسینی در گفت و گو با ایرنا افزود: از این میزان ۲۹۴ میلیارد تومان در قالب ۱۹۳ فقره پرونده تسهیلات رونق تولید و ۲۱۱ میلیارد تومان از محل تسهیلات بند الف ماده ۱۸ در قالب ۳۱ پرونده در اخیتار واحدهای واجد صلاحیت قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: در این مدت ۲۱۵ پرونده متقاضی تسهیلات رونق تولید و ۴۶ پرونده بند الف ماده ۱۸ مورد بررسی قرار گرفت و واحدهای واجد صلاحیت برای دریافت تسهیلات به بانک‏‌های عامل معرفی شدند.

حسینی بیان کرد: ۳۰ پرونده درخواست تسهیلات رونق تولید واحدهای تولیدی استان بوشهر نیز در دست بررسی است که پس از اهلیت سنجی برای پرداخت تسهیلات به آنها تصمیم‌گیری می‎‌شود.

وی اظهار کرد: همچنین برخی از بانک‌‎های تخصصی نیز خارج از دایره تسهیلات یاد شده وام‌هایی را به حوزه تولید استان بوشهر پرداخت کردند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: میزان جوازهای صنعتی صادره در استان بوشهر بدون احتساب واحدهای مستقر در منطقه ویژه اقتصادی این استان در سال جاری ۴۶ فقره گزارش شده‌‍است که نسبت به ۲۹ واحد سال گذشته ۵۸ درصد رشد داشته است.

حسینی افزود: با احتساب واحدهای مستقر در منطقه ویژه اقتصادی استان بوشهر شمار مجوزهای بهره‎‌برداری صادره ۵۳ فقره گزارش شده‌است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۳ درصد رشد نشان می‏‌دهد.

وی یادآور شد: این رشد قابل توجه در شمار پروانه‏‌های بهره‌‏برداری استان بوشهر نشان از همکاری خوب نظام بانکی، تامین اجتماعی و دستگاه‌‏های خدمات رسان مانند آب، برق و گاز برای تحقق رونق اقتصادی در این استان است.

حسینی اظهار داشت: امسال با توجه به نام‌‎گذاری سال به نام جهش تولید رفع موانع و مشکلات فراروی حوزه تولید در استان بوشهر به صورت اولویت از سوی سازمان صمت پیگیری و برطرف می‎‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد