پنجشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ - 2021 February 25
کد خبر: ۲۳۵۷۲۶
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان بوشهر خبر داد:
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان بوشهر گفت: برای دریافت کارت اعتباری و استفاده از این تسهیلات، نیاز به مراجعه حضوری به شعب بانک‌ها نیست و متقاضیان در بانک ملی از طریق سامانه ایوا و در بانک تجارت از طریق سامانه زمرد می توانند اقدام کنند.
به گزارش سوک ، رسول زارعی صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس اعلام وزارت اقتصاد، سود سهام عدالت افراد تا پایان سال جاری به حساب سهامداران عدالت واریز می شود.

وی افزود: سهام دارانی که روش مستقیم انتخاب کردند به ازای تک تک سهم‌هایان سود دریافت می‌کنند، اما سهامداران غیر مستقیم، هرگاه مجمع پرداخت سود شرکت سرمایه‌گذاری استانی آن‌ها برگزار شود، پس از آن سود به حسابشان واریز می‌شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان بوشهر تصریح کرد: پس از آنکه شرکت های سرمایه گذار استانی مجمعشان برگزار شد می توانند برای دریافت سود یا فروش اقدام کنند هر چند تلاش وزارت اقتصاد این است که سهامداران این روش تا پایان اسفند ماه به سودشان از طریق سامانه سجام دست پیدا کنند.

مردم برای دریافت سود سهام عدالت در سامانه سجام ثبت نام کنند

زارعی گفت: در ابتدای دی ماه سال جاری ، شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اعلام کرده بود که استفاده از مزایای سهامداری همانند دریافت سود، حضور در مجمع و خدمات الکترونیک مشروط به ثبت‌نام در سجام و احراز هویت است.

وی ادامه داد: در حالت عادی برای واریز سود سهام اگر سهامداری در سامانه سجام ثبت‌نام و احراز هویت نشده باشد پول به حسابش واریز نمی‌شود و نزد ناشر می‌ماند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان بوشهر عنوان کرد: سهامداران روش غیرمستقیم سهام عدالت نیز برای اینکه مجامع برگزار شود باید در سامانه سجام ثبت نام کنند و با توجه به اینکه سامانه ها فعلا فعال هستند از فرصت موجود استفاده کنند تا در آینده با مشکل اعلام شماره شبا و غیره مواجه نشوند.

جزئیات پرداخت وام به دارندگان سهام عدالت بدون ضامن

زارعی بیان کرد: همه کسانی که سهام عدالت دارند، می‌توانند درخواست خود را برای دریافت تسهیلات به‌صورت غیرحضوری از درگاه‌ها‌ی تعیین‌شده ارسال کنند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر، دو بانک آماده ارائه این خدمات هستند و در روز‌های آتی برای سایر بانک‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد ضمن اینکه کسانی هم که در این دو بانک حساب ندارند، می‌توانند با افتتاح حساب از این تسهیلات استفاده کنند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان بوشهر گفت: برای دریافت کارت اعتباری و استفاده از این تسهیلات، نیاز به مراجعه حضوری به شعب بانک‌ها نیست و متقاضیان در بانک ملی از طریق سامانه ایوا و در بانک تجارت از طریق سامانه زمرد می توانند اقدام کنند.

زارعی ادامه داد: مدارک مورد نیاز مدارک هویت‌سنجی است و بر اساس هماهنگی‌ها با سازمان بورس، این کارت‌ها حداکثر ظرف یک هفته قابل استفاده خواهد بود.

وی یادآور شد: همه متقاضیان می بایست در سجام ثبت نام کرده باشند و این تسهیلات به افرادی که در سامانه سجام ثبت نام نکرده اند تعلق نمی گیرد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان بوشهر اظهار داشت: بازپرداخت این تسهیلات سه‌ساله است و نرخی که در نظر گرفته شده 18 درصد است، اما اگر مصرف‌کننده آخر هر ماه تسویه کند، هیچ سودی از او هم گرفته نمی‌شود.

زارعی گفت: ارزش کارت‌های اعتباری 50 یا 60 درصد میزان دارایی سهام عدالت افراد است و سازمان بورس می‌تواند آن را به‌عنوان وثیقه بگذارد، از این رو پرداخت این تسهیلات نیاز به ضامن ندارد.

نحوه ثبت نام در سامانه سجام

وی بیان کرد: ثبت نام در سامانه سجام به صورت حضوری و غیرحضوری قابل انجام است و سهامداران می توانند از طریق تلفن های هوشمند خود فرایند ثبت نام و احراز هویت را به صورت غیر حضوری انجام دهند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان بوشهر  گفت: هزینه مورد نیاز برای این کار 100 هزار ریال است که البته در روش غیرحضوری برخی از کارگزاری ها این هزینه را دریافت نمی کنند.

زارعی ادامه داد: در روش حضوری، سهام داران می توانند به شعب پست بانک سراسر استان و یا دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش خصوصی مراجعه کنند که در این صورت علاوه بر مبلغ هزینه ثبت نام در سجام، مبلغی نیز توسط دفاتر پیشخوان بابت خدمات انجام ثبت نام دریافت می شود.

مراحل ثبت نام در سامانه سجام

وی عنوان کرد: برای ثبت نام در سامانه سجام، لازم است ابتدا شماره همراه معرفی شده با شماره ملی سهامداران هم خوانی داشته باشد، همچنین لازم است متقاضیان مدارک هویتی و اطلاعات حساب بانکی شامل شماره حساب، نام شعبه و شماره شبا را به همراه داشته باشند.

زارعی گفت: پس از تکمیل فرم های مورد نیاز و پرداخت هزینه به صورت آنلاین، تأئیدیه ثبت نام و کد رهگیری به تلفن همراه آنها پیامک می شود و در مرحله بعد باید احراز هویت انجام شود که این کار نیز هم به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری قابل انجام است.

ارزش فروش سهام عدالت

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان بوشهر عنوان کرد: ارزش فروش سهام عدالت در مقایسه با ماه گذشته افزایش یافته و ارزش سبد ۵۳۲ هزار تومانی و یک میلیون تومانی سهام عدالت به ترتیب به ۱۱ میلیون و ۵۷۶ هزار تومان و ۲۱ میلیون و ۸۰۲ هزار تومان رسیده است.

وی ادامه داد: با احتساب این موضوع، ارزش ۶۰ درصد قابل فروش برای کسانی که روش مستقیم سهامداری را انتخاب کرده اند در سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت به ۷ میلیون و ۸۱ هزار تومان رسیده است.

زارعی یادآور شد: سهامداران سهام عدالت در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانند از هر کجای کشور با شماره ۱۵۶۹ بدون نیاز به پیش شماره تماس بگیرند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد