پنجشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ - 2021 February 25
کد خبر: ۲۳۵۷۸۲
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۵
مدیر بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: کاهش بارندگی در سال زراعی جاری به ۴۰ درصد گندمزارهای این استان خسارت وارد کرده‌است.
به گزارش سوک؛ خسرو عمرانی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: براساس بررسی‌های انجام شده تاخیر در بارندگی‌ها به ۳۰ درصد مزرعه‌های گندم دیم و ۱۰ درصد کشتزارهای آبی خسارت وارد شده‌است.   

وی بیان کرد: امسال ۱۰۷ هزار و ۴۵۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی استان بوشهر زیر کشت گندم رفت که از این میزان ۹۲ هزار هکتار دیم و ۱۵ هزار و ۴۵۰ هکتار آبی است.

عمرانی اضافه کرد: پیش بینی می‌شد در صورت تحقق و پراکنش مناسب بارش‌ها ۱۱۰ هزار تن گندم در این استان برداشت شود اما با توجه به کاهش بارش‌ها و در صورت ادامه این روند میزان برداشت گندم به میزان قابل توجهی کاهش یابد این درحالی است که سال گذشته با توجه به بارش مناسب ۱۴۳ هزار تن محصول گندم در استان بوشهر تولید شد.

وی در باره احتمال هجوم آفت ملخ صحرایی در استان بوشهر گفت: با وجود پیش بینی‌های انجام شده و افزایش جمعیت ملخ در عربستان و یمن اما هنوز جمعیت جدیدی از این آفت وارد  استان بوشهر نشده‌است.

عمرانی اظهار کرد: هرچه شرایط از نظر بارش و سرسبزی منطقه بیشتر باشد احتمال ورود دسته‌های ملخ افزایش می‌یابد.

وی تاکیدکرد: با این وجود با تمهیدات اندیشیده شده ۳۰ هزار تن سم، ۱۰۰ دستگاه سمپاش و ۶۰ اکیپ ردیابی و پایش در استان بوشهر برای مقابله با آفت ملخ صحرایی در این استان تامین شده‌است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد