جمعه ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 2021 April 23
کد خبر: ۲۳۵۸۷۰
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۶
معاون بانک کشاورزی بوشهر گفت: نخستین بار در استان نخیلات نیز زیر پوشش بیمه آتش سوزی قرار می‌گیرند.
به گزارش سوک؛ غلامعلی حسینی پناه اعلام کرد: طبق روال همه ساله دوره بیمه پذیری نخیلات از ابتدای اسفند آغاز می‌شود و به طور معمول تا پایان اردیبهشت ادامه دارد.

او افزود: تولید خرما بنا به شرایط اقلیمی استان بوشهر با خطراتی رو به روست و گاه خسارت‌های جبران ناپذیری به کشاورزان هم استانی وارد می‌شود بنابراین از نخلداران درخواست می‌کنیم محصول خود را از ابتدای دوره بیمه کنند زیرا خطراتی که اتفاق می‌افتد با توجه به پیشرفت مراحل رشدی محصول متفاوت است.

معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی استان بوشهر ادامه داد: به طور مثال در دوران گل دهی و گرده افشانی که اسفند و نیمه اول فروردین است، اگر باران ببارد باعث انجام نشدن تلقیح و بروز عارضه «سیس» در میوه می‌شود و بیمه گذارانی که تا ۱۵ فروردین بیمه نامه دریافت کرده باشند مشمول این خسارت می‌شوند.

حسینی پناه بیان کرد: نخستین بار در استان نخیلات نیز زیر پوشش بیمه آتش سوزی قرار می‌گیرند. موضوعی که همه ساله در استان اتفاق می‌افتد و خسارت‌های سنگینی را به این قشر کشاورزان تحمیل می‌کند.

او گفت: با توجه به عملکرد خوب صندوق بیمه در حمایت از کشاورزان هم استانی و ذهنیت مثبت همه بهره برداران در سال زراعی کنونی نیز امیدواریم شاهد استقبال کم نظیر نخلداران باشیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد