نماینده جنوب استان: راه‌آهن جنوب به شمال کشور ایجاد شود

ه گزارش سوک: نماینده مردم کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی، از ایجاد راه‌آهن جنوب به شمال کشور خبر داد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر؛ حجت‌الاسلام موسی احمدی، نماینده مردم کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی، شب گذشته (۱۲ دی)،  در نشست شورای اداری استان که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد گفت: پیشنهادی را برای اختصاص یک درصد از اعتبارات پروژه‌های صنایع نفتی و گازی برای ارتقای رضایت‌مندی مردم آن منطقه و ایفای نقش در مسائل اجتماعی و آلایندگی داشتیم که در کمیسیون نیز تصویب شده است و الان به سمت شورای نگهبان رفته است.

وی افزود: هم‌اکنون برخی از پروژه‌های مهم استان با کمبود اعتبارات روبرو است که امیدواریم همکاری و حمایت لازم برای تصویب آن و قرار گرفتن این مهم در لایحه بودجه صورت بگیرد.

وی همچنین خواستار توجه به وضعیت اشتغال جوانان در استان بوشهر شد و ادامه داد: امیدواریم طرحی برای تثبیت اشتغال جوانان بومی استان بوشهر در صنایع نفت و گاز استان به تصویب برسد.

احمدی گفت: همچنین امیدواریم پنج درصد از بودجه کشور برای توسعه فرهنگ و ورزش قرار داده شود.

نماینده مردم کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی، راه‌آهن را به عنوان یکی از نیازهای ضروری استان بوشهر عنوان کرد و گفت: امیدواریم حمایت جدی صورت بگیرد و راه‌آهن جنوب به شمال کشور ایجاد شود.