دعوت حزب ندا از مردم و جریان‌های سیاسی برای مشارکت فعال در انتخابات

به گزارش سوک:، ستاد انتخابات حزب ندای ایرانیان با انتشار بیانیه‌ای از مردم و جریان‌های سیاسی برای مشارکت فعال در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری دعوت کرد.

متن این بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

آغاز ماه بهمن یادآور ایام پیروزی انقلاب پرشکوه اسلامی با دست توانای ملت و رهبری هوشمندانه حضرت امام‌خمینی(ره) است.

انقلابی که از مهمترین اهداف آن احیای ارزش‌های ناب اسلامی، پایان بخشیدن به نظام سلطه و سپردن مسئولیت‌های اجرایی، تقنینی و نظارتی به منتخبین مردم برای اداره بهتر امور کشور بوده است.

در کمتر از یک ماه آینده نیز به حول و قوه الهی با برگزاری دو انتخابات مهم دیگر، کشور سیمای جدید نمایندگان خود را در مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی خواهد شناخت.

حزب ندای ایرانیان به عنوان حزبی برآمده از موج تحول‌خواهی نوین مردم ایران در خرداد 92، انتخابات پیش رو را فرصت مناسبی می‌داند تا با حضور اثربخش مردم بار دیگر همدلی و هم‌زبانی دولت و ملت در پیگیری مطالبات اصلاح‌طلبانه ایرانیان جلوه‌گر شود.

شرکت هدفمند ایرانیان آگاه در انتخابات آتی و انتخاب شایسته‌ترین افراد برای نشستن بر کرسی‌های قانون‌گذاری و نظارت بر امور اجرایی، در گام اول هدیه ارزنده‌ای خواهد بود برای دولت که به مدد سرمایه اجتماعی ناشی از افزایش مشارکت ملی در انتخابات با پشتوانه بیشتری به پیگیری برنامه‌های خود بپردازد و در عین حال از نعمت نظارت مجلسی قوی و صاحب‌نظر بر عملکرد خود برخوردار شود.

مجلسی که به تعبیر بنیان‌گذار گران‌قدر جمهوری اسلامی باید «عصاره فضائل ملت» باشد تا بتواند جایگاه خود را در «رأس امور» مملکت به‌درستی بازیابد.

با این حال فرآیند انتخاب شایسته‌ترین فرزندان ملت الزاماتی دارد که از جمله آن‌ها وجود نهادهای نظارتی و اجرایی بی‌طرف و فعالیت احزاب مقتدر برای تدوین برنامه‌های مناسب و معرفی نامزدهای مسئولیت‌پذیر و شایسته به مردم است.

مع‌الاسف به دلیل شکل‌گیری ناقص جریان‌های سیاسی و در مواقعی غلبه منافع شخصی و باندی بر مصالح ملی از یکسو و بی‌اعتمادی نهادهای حاکمیتی به رفتار برخی فعالان سیاسی از سوی دیگر تاکنون احزاب نتوانسته‌اند به درستی وظیفه خود را در شناسایی و معرفی شایستگان به ملت ایفا نمایند و حتی در حساس‌ترین موارد به محض عدم توفیق در معرفی چهره‌های شناخته‌شده از عرصه کناره‌گیری انتخابات کرده‌اند.

امروز در یکی از حساس‌ترین و خطیرترین ایام سیاسی ایران قرار داریم. حزب ندای ایرانیان با اندیشه‌ای ایجابی و امیدوار به آینده ایران اسلامی می‌نگرد و همه کنشگران سیاسی اجتماعی ایران‌زمین را دعوت به دیدگاهی مثبت و تحول‌خواه نسبت به سرشت و سرنوشت ایران فردا می‌نماید.

بنابراین معتقدیم ارائه آمار و ارقامی که باعث دلسردی آحاد جامعه نسبت به حضور در صحنه انتخابات و تعیین سرنوشت کشور شود کمکی به حل و فصل مشکلات نخواهد کرد.

آحاد ملت ایران با هدفی به غایت بلند به توسعه و پیشرفت در درون و اقتدار، قدرت، صلح و امنیت در برون با آرمانی همه‌جانبه به شکوه و عظمت ایران عزیز امیدوارند.

حزب ندای ایرانیان در جستجوی راه‌حلی برای مشکلات کنونی کشور است و با قدرت کامل تلاش و تکاپوی جدی می‌کند تا راه ورود جوانان به مجلس هموار شود و از همه امکانات موجود بهره خواهد گرفت تا مشکلات پیش روی انتخابات با مذاکره و گفتگو حل و فصل گردد.

در شرایط فعلی وظیفه ملی و دینی همه اصلاح‌طلبان مترقیان است که آحاد ملت ایران را به آینده درخشان ایران اسلامی و پیشرفت‌های پیش روی ملت ایران امیدوار سازند؛ بنابراین با اینکه بسیاری از چهره‌های خدوم جامعه و مورد وثوق اصلاح‌طلبان قادر به جلب نظر شورای نگهبان نشده‌اند و از عرصه رقابت بازمانده‌اند حزب ندای ایرانیان بر این باور است که اصلاح‌طلبان در عین اینکه می‌توانند و باید پیگیر بازگشت این چهره‌ها به گردونه انتخابات باشند همزمان لازم است آستین‌ها را بالا زده و در همین فرصت محدود به شناسایی و معرفی شایسته‌ترین کاندیداها در هر حوزه انتخابیه همت گمارند.

حزب ندای ایرانیان با افتخار اعلام می‌کند که براساس بررسی‌هایی که در حوزه‌های انتخاباتی سراسر کشور به انجام رسانده موفق به شناسایی تعداد قابل توجهی از افراد شده که پایبندی آنها به آرمان‌های اصلاحات به معنای اجتماعی و ملی آن قابل اثبات است؛ بنابراین تلاش خواهیم کرد در اکثریت قریب به اتفاق حوزه‌های انتخابیه زمینه را برای رایزنی با شورای عالی انتخاباتی اصلاح‌طلبان و جلب حمایت سایر جریان‌های تحول‌خواه کشور برای اجماع روی چهره‌های شناسایی‌شده موجود فراهم نماییم.

آینده از آن کسانی است که برای آن برنامه‌ریزی کرده‌اند و در مسیر توسعه پایدار کشور به فضل الهی امیدوارند.

حزب ندای ایرانیان