خواص بی‌بصیرت ضربات مهلکی به نظام اسلامی در زمان حضرت علی (ع) وارد کردند
به گزارش سوک آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در مراسم سوگواری سالروز شهادت مولای متقیان حضرت علی(ع) در مسجد امام حسن مجتبی(ع) بوشهر با تسلیت 21 ماه مبارک رمضان سالروز شهادت امام علی(ع)، شخصیت این امام همام را در جهان و تاریخ بی‌نظر دانست و اظهار داشت: حضرت علی بن ابی طالب(ع) از  نظر شخصیت اجتماعی، معرفتی، عرفانی، مدیریتی، سیاسی و دیگر حوزه‌ها تجلی صفات خداوندی است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر به رنج‌نامه حضرت علی(ع) پرداخت و با بیان اینکه انحراف خواص بزرگترین چالش برای آن حضرت بود خاطر نشان کرد: انحراف خواص که حکومت و جامعه اسلامی را دچار مشکل کرده بود بزرگترین عوامل رنج حضرت علی(ع) محسوب می‌شود.

امام جمعه بوشهر، کج‌‌روی و عدم همراهی با ولایت، خواص را از دیگر رنج‌های امیرمومنان(ع) دانست و تصریح کرد: امام علی(ع) از جریان خواص بی‌بصیرت و خودگرا و غیرهمراه  رنجش خاطر داشتند چراکه جبهه خواص بی بصیرت ضربات مهلکی به نظام اسلامی علوی وارد کرد.

آیت‌الله صفایی‌بوشهری با بیان اینکه خواص بی‌بصیرت خود را عاقل و با فهم می‌دانستند گفت: این افراد امیال دنیوی از جمله شهوت، شهرت‌، ثروت و اموال دنیایی دنبال می‌کردند و از خدا بی‌‌خبر بودند.

وی، با تاکید بر این نکته که خواص بی‌بصیرت عیب را مخصوص دیگران به استثنای خود می‌دانستند افزود: این افراد خود را از همه عیوب و بلایا مصون می‌دانستند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر  با اشاره به اینکه خواص ضربات مهلکی به امام علی(ع) وارد کردند خاطر نشان کرد: مردم و ملت‌های آن زمان از ظلم پادشاهان هراس داشتند در حالی که امام علی(ع) از خواص بی بصیریت جامعه خوف داشتند که چه ظلم‌هایی به جامعه اسلامی وارد کردند.

امام جمعه بوشهر، تاثیرگذاری خواص در جامعه را متذکر  شد و بیان کرد: چون خواص در جامعه اثرگذار هستند با موج سواری آنان، جامعه را دچار تزلزل  و بحران می‌کنند که این مهم سبب رنجش امام علی(ع) شده بود.

آیت‌الله صفایی‌بوشهری، حضرت علی(ع) را عین عبادت دانست و افزود: خواص بی‌بصیریت از نماز نخواندن امام علی(ع) در جامعه اسلامی سخن می‌گفتند در حالی  که این امام همام عین عبادت بود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر بهره جستن از تجربیات و عبرت امام علی(ع) تصریح کرد:زندگی علی‌وار(ع) با ولایت‌مداری و توجه به منویات رهبرمعظم انقلاب اسلامی محقق می‌شود.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر هوشیاری ملت و خواص برای دور شدن جامعه اسلامی از عوامل رنج علی بن ابی طالب(ع) گفت: تنها راه نجات جامعه اسلامی ولایت‌مداری است که در این راستا توجه به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی باید سرلوحه کار همه مردم و مسئولان باشد/تسنیم