در آستانه روز خبرنگار
مدیرمسئول روزنامه بامداد جنوب آزاد شد/ تعویق حکم تا اطلاع ثانوی
به گزارش سوک، وکیل مدافع 'کریم جعفری' مدیرمسئول روزنامه بامداد جنوب گفت: با پیگیری های انجام شده اجرای حکم محکومیت قضایی موکلم به تعویق افتاد و نامبرده که صبح امروز جلب و بازداشت شده بود، آزاد شد.

وی که خواست نامش درخبر فاش نشود، افزود: در پی شکایت سال گذشته یکی از اعضای شورای اسلامی شهر برازجان مبنی بر نشر اکاذیب در فضای مجازی از جعفری، به موجب حکم شعبه چهار دادگاه تجدید نظر بوشهر وی به 2 سال حبس محکوم شد.

وی اظهار داشت: در این ارتباط درخواست اعاده دادرسی به دیوان عالی کشور توسط وکلای متهم تقدیم و رای یادشده برای رسیدگی مجدد نفی و به شعبه هشتم دادگاه تجدید نظر(شبعه هم عرض) برای رسیدگی ارجاع شد که این شعبه اقدام به صدور قرار تعویق اجرای حکم کرد.

وکیل مدافع جعفری ادامه داد: با وجود اینکه قرار تعویق اجرای حکم صادر و به اطلاع دادیار اجرای احکام برازجان رسانده شد، ولی به اعطای نیابت جلب موکلم به شعبه سوم اجرای احکام دادسرای بوشهر اقدام که براساس این حکم وی صبح امروز توسط ضابطان قضایی شهر بوشهر جلب و به دادسرای شهر برازجان انتقال یافت.

وی ادامه داد: دادسرای برازجان پس از توجه به قرار تعویق، اجرای حکم جلب مدیرمسئول روزنامه بامداد جنوب را لغو کرد.

به نوشته ایرنا،روزنامه سیاسی، فرهنگی بامداد جنوب دفتر مرکزی آن در استان بوشهر مستقر و فعال است و تاکنون 1003شماره منتشر کرده است.