سوک بررسی می کند
اهالی بی سیم بوشهر: زمین خواری سه هزار متری اتفاق افتاده است/ تصاویر
به گزارش سوک، خبر می رسد که در یکی از محلات شهر بوشهر واقع در بخش مرکزی این شهر اتفاقاتی در حال رخ دادن است که اهالی این منطقه معتقدند که یک فقره زمین خواری اتفاق افتاده است هر چند رسیدگی به هرگونه شائبه و احتمال ایجاد زمین خواری در صلاحیت قضات دادگستری است.

بر اساس این گزارش ، این زمین در خيابان بي سيم پشت پارك بانوان و در شرق ديوار فرودگاه بين المللي بوشهر واقع شده که به مدت سي و هفت سال در طرح تفضيلي شهر بوشهر و در اسناد منازل همجوار خيابان ٢٤متري قرار دارد.

بر اساس آن چه افراد ساکن در این محله می گویند پيگيري هاي فراوانی با شهرداران مختلف در طی مدت 37 سال گذشته جهت اجراي خيابان انجام داده اند اما هيچگونه اقدامي در این خصوص توسط شهرداری صورت نگرفت و با وجود پیشنهاد اهالی به شهرداري كه حال که خیابانی به اجرا در نمی آید حداقل پارك بانوان به ديوار فرودگاه بچسبد بازهم شهرداری زیر بار آن نرفت و به یک کوچه هشت متری بر خلاف طرح رضایت دادند.اهالی این منطقه شهری معتقدند که از سال 1336 و طبق نقشه هوايي باید خيابانی در این مکان به اجرا در بیاید اما سرانجامی نیافت تا این که در سال 1390 ، فردی مدعی مالکیت سه هزار متر از این زمین ها شده است.

شهروندان این بخش از محله بی سیم به سوک می گویند که در سال های 1360 تا 1370 زمین فوتبالی در حاشیه فرودگاه بوشهر قرار داشت که دور آن فنسی نبود و قدیمی های بوشهر به خوبی این زمین را می شناختند. پس از مدتی با شروع ساخت و سازهای مردمی در محله بی سیم ْ کارگاه های بلوک زنی نیز در این محدوده فعال شدند و بعدها که فرودگاه به دنبال تعیین حریم خود برآمد رضایت صاحبان این کارگاه های بلوک زنی با ارائه زمین های در تنگک ها را جلب کرد اما یکی از صاحبان این کارگاه ها بر ادعای مالكيت زمين به میزان سه هزار متر در این بخش اصرار کرد.

از آنجا که در سال های 1391 و 1392 طرح تفضيلي خيابان 24 متری به پشت ديوار واقع در فرودگاه انتقال مي دهند همان شخص ادعای سه هزار متر زمین خود را اعلام و پرونده ای در این خصوص در دادگستری بوشهر مفتوح می شود.دادگستری استان بوشهر پس از رسیدگی های فنی به این موضوع دو سال پیش راي قطعي را به نام دولت صادر کرد اما روند اعتراض ها به این رای توسط مالک سه هزار متری سبب شده که اگر شهرداری هم بخواهد خیابانی بر اساس طرح تفصیلی شهری در این محدوده اجرا کند تا مشخص شدن وضعیت نهایی دادرسی به لحاظ قانونی برای خود مسئولیت حقوقی ایجاد نکند.

هر چند این بخش از سخنان اهالی این منطقه را تایید یا رد نمی کنیم اما آنها با توضیحاتی در این خصوص به پایگاه خبری سوک اعلام کردند که با وجود رای قطعی قضات شریف و عادل دادگستری به مالکیت قطعی دولت در این فقره پرونده ، فردی که ادعا می کند هنوز مالک این زمین های سه هزار متری است اقدام به تقسیم این زمین ها به 11 پلاک کرده و آنها را به 7 نفر واگذار کرده است که مالکان جدید با درخواست اعسار و اعتراض سبب طولاني شدن روند پرونده و اجرا نشدن حكم قطعی پیش از این شده اند.اهالی این منطقه از دادگستری استان بوشهر خواستار مطرح شدن این پرونده در شوراي صيانت از حقوق بيت المال هستند تا با مختومه شدن آن تكليف اين خيابان توسط شهرداري مشخص شود.

آنها می گویند با کمترین میزان بارش عملا رفت و آمد آنها با چالش جدی مواجه شده و به دلیل این که آب این محدوده راهی برای خروج ندارد زمینه ساز مشکلات بهداشتی و بیماری نیز برای انها شده است.


حضور معتادان در این محدوده نیز برای اهالی قوز بالا قوز شده تا نه تنها سلامت جسمی که سلامت روانی آنها و نگرانی از باب کشیده شدن فرزندانشان به دام اعتیاد نیز به خطر بیافتد.

پایگاه خبری تحلیلی سوک ، صرفا منعکس کننده سخنان اهالی این منطقه بوده و ضمن اعلام این که به لحاظ حقوقی و قانونی جایگاهی در امر قضاوت برای خود نمی بیند به دنبال اعلام مشکلات مردم به مسئولین است تا با درایتی که در مسئولین وجود دارد پس از پیگیری های کارشناسانه ،حق را به حق دار بدهند.گزارش: مهرداد جشنی پور، خبرنگار و فعال رسانه