با بی تدبیری استاندار بوشهر
معاون برق اهواز در بوشهر مدیرعامل می شود/ ادامه سریال تکراری انتصاب مدیران شهرستان های کشور در بوشهر
به گزارش سوک، بار دیگر بی تدبیری استاندار بوشهر می رود تا یک غیربومی از یک شهرستان در استان خوزستان، سکان مدیریت برق استان بوشهر را به دست گیرد.

بر اساس این گزارش، پس از کوچ پاراد از شرکت توزیع برق استان بوشهر در سوم آبان ماه سال گذشته، تمیمی به عنوان سرپرست، امورات این شرکت را در دست گرفت و با فراخوان وزارت نیرو برای انتخاب مدیرعامل ، وی به همراه دو نفر دیگر در لیست نهایی برای مصاحبه های تخصصی به دفتر وزیر نیرو دعوت شد.

در حالی که پس از تایید ضمنی انتصاب تمیمی بر مدیریت شرکت توزیع برق استان بوشهر توسط وزیر نیرو، تمامی مقدمات صدور حکم برای وی در بهمن ماه سال گذشته آماده بود ،به ناگه استاندار بوشهر کوس مخالفت را سر داد تا بتواند یک گزینه غیربومی را جایگزین وی کند.

این گزینه عبدالحمید عباس شیاری معاونت فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروي برق اهواز است که لابی قوی نمایندگان استان خوزستان و یک مدیر ذی نفوذ بوشهری در خارج از استان را پشت سر خود دارد.

مدیرعامل شرکت توانیر در جریان سفر وزیر نیرو به بوشهر در قالب سفر هیات دولت به استان در 26 اسفندماه سال گذشته در گفتگو کوتاهی با  پایگاه خبری تحلیلی سوک در خصوص زمان انتخاب مدیرعامل شرکت توزیع برق استان بوشهر اظهار داشت: وزارت نیرو به توانایی سرپرست کنونی شرکت توزیع برق استان بوشهر اطمینان دارد اما نیاز است که نگاه مثبت استاندار بوشهر نیز اخذ تا تشریفات قانونی برای صدور حکم در فروردین ماه انجام شود.

حال با این شرایط و در حالی که استان خوزستان خود فاقد مدیرعامل شرکت توزیع برق است فردی که معاون این شرکت در اداره برق شهرستان اهواز است برای مدیرعاملی شرکت توزیع برق استان بوشهر با درخواست مستقیم استاندار بوشهر از وزیر نیرو انتخاب شده و به احتمال فراوان طی 48 ساعت آینده معارفه خواهد شد.

مردم استان بوشهر که از چهار نماینده خود برای دفاع از حق خود ناامید شده اند و طبیعی است که این بی توجهی آنها به خصوص در ایجاد فضا برای پیشنهاد نیروی انسانی متخصص بومی به مدیریت ارشد استان را در روز موعود بی جواب نخواهند گذاشت اما بهتر است که استاندار بوشهر دست از این بی تدبیری ها بردارد و این قدر در جهت اضمحلال توان و تخصص فرزندان بوشهر گام ها برندارد.

گام هایی که پیش از این سبب شد تا رئیس اداره محیط زیست درفول و معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی یکی از مناطق شهرستان تهران را در استان بوشهر مدیرکل کند و طی مدت ماموریتش در استان به احتمال فراوان تصمیم دارد که تمامی مدیران شهرستان های کشور را به استان بوشهر برای رزومه سازی منتقل و به انها سمت های مدیرکلی تحفه دهد.

جناب استاندار، لطفا با این انتخاب هایتان که مشخص است از کجا تحت فشار هستید پایان دهید که رسانه ها هرکار مثبتی که به توسعه استان توسط شما بیانجامد را با قدردانی هرگز فراموش نمی کنند و این نوع کارهایتان نیز در ذهن تاریخی مردم از یاد نمی برند. پس تا دیر نشده در این خصوص تجدید نظر کنید که خیر استان استفاده از ظرفیت نیروی انسانی متخصص ، با تجربه و امتحان پس داده است.

یادداشت : مهرداد جشنی پور، خبرنگار و فعال رسانه