با حذف شرط بومی گزینی
استخدام 786 نفر در آموزش و پرورش استان بوشهر/ جرئیات نیازها در سه مقطع تحصیلی
به گزارش سوک، خبر می رسد که به زودی و با فراخوان عمومی زمینه جذب 786 نفر به شکل استخدام رسمی از بین متقاضیان آزاد و فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان در آموزش و پرورش استان بوشهر انجام می شود.

از شرایط درخور توجه این دوره از استخدام در آموزش و پرورش استان بوشهر، رأی دیوان عدالت اداری مبنی بر حذف بومی گزینی در پذیرش استخدام آزاد است که این امکان را به تعداد فراوانی از متقاضیان ارائه می کند که بتوانند در هر نقطه استان متقاضی شوند.

حمدالله اژدری رئیس گروه طرح و برنامه آموزش و پرورش استان بوشهر در این خصوص اظهار داشت: از تعداد سهمیه عنوان شده، ۴۱۴ نفر در استخدام آزاد و ۳۷۲ نفر در دانشگاه فرهنگیان می‌توانند جذب آموزش و پرورش استان شوند.

وی با اعلام این که طبق برنامه ریزی آموزش و پرورش استان، بیشترین تعداد سهمیه در نظر گرفته شده در آموزش ابتدایی فعالیت خواهند کرد، بیان کرد: ۲۰۷ آموزگار ابتدایی، ۱۸ دبیر، ۳۵ هنرآموز، ۳۴ مربی پرورشی و مشاور و همچنین ۲۰ معلم تربیت بدنی و مراقب سلامت از نیازسنجی تعیین شده سهمیه استخدام آزاد آموزش و پرورش استان خواهد بود.

رئیس گروه طرح و برنامه آموزش و پرورش استان بوشهر همچنین به سهمیه ۳۷۲ نفری دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد و افزود: از این تعداد، ۲۲۲ نفر آموزگار ابتدایی، ۸۱ دبیر، ۴۰ نفر مربی پرورشی و تربیت و همچنین ۱۴ هنرآموز خواهد بود که ۱۲۲ نفر آن مرد و ۱۰۰ نفر آن زن تعیین شده است.

اژدری با بیان اینکه برای استخدام در دانشگاه فرهنگیان کسب نمره علمی ۶۵۰۰ الزامی است، اضافه کرد: از ۴۱۴ سهمیه اختصاصی آموزش و پرورش استان ۲۴۸ مرد و ۱۶۶ زن خواهد بود.

وی به زمان برگزاری آزمون استخدامی اشاره کرد و گفت: زمان دقیق ثبت نام و برگزاری آزمون متعاقباً اعلام خواهد شد و افراد علاقمند می‌توانند با مراجعه به سایت اداره کل آموزش و پرورش استان پیگیر زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش باشند.