امام جمعه بوشهر:
کوچکترین تعرضی به ایران اسلامی پاسخی بزرگ در پی خواهد داشت
کوچکترین تعرضی به ایران اسلامی پاسخی بزرگ در پی خواهد داشت

به گزارش سوک، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در نماز جمعه امروز بوشهر با اشاره به ۱۶ مرداد سالروز حمله متجاوزان انگلیسی به بوشهر اظهار داشت: مردم استان بوشهر با فتوای مراجع دینی درس بزرگی را به انگلیسی‌ها دادند.

وی اضافه کرد: پس از حمله انگلیس به بوشهر مردم این خطه از جمله سردار شهید رئیسعلی دلواری با فتوای مجتهدان حرکتی کردند که انگلیس‌ها مجبور به عقب نشینی شدند.

امام جمعه بوشهر بیان کرد: در صورتی که اکنون نیز استعمار پیر بخواهند تجاوزی را به این سرزمین داشته باشند، رئیسعلی دلواری‌ها در مقابل آنها می‌ایستند.

وی با بیان اینکه این حماسه‌آفرینی‌ها با بصیرت، اسلام خواهی، مقاومت، پایداری و وحدت محقق شد تصریح کرد: تقویم تاریخ استان بوشهر برای آشنایی نسل جوان با تاریخ این استان و فراموش نشدن این حماسه‌ها تنظیم شود.

صفایی بوشهری خاطرنشان کرد: مردم این دیار چنان درسی به انگلیسی‌ها دادند که امروز حتی یک وجب از خاک این استان در دست انگلیس نیست و تنها اثری که از انگلیسی ها در بوشهر به جا مانده قبرستان انگلیسی ها است. 

صفایی بوشهری تاکید کرد: از مهمترین عوامل پیشرفت و تمدن سازی می‌توان به علم، دانش، توسعه فناوری و تبدیل ایده به محصول اشاره کرد و استقلال واقعی کشور در گرو رسیدن به این عوامل حاصل می شود.

وی با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با جوانان و نخبگان گفت: دستیابی به علم، دانش و فناوری از سوی جوانان و نخبگان باعث اقتدار ملی و فراملی می شود.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: اگر در عرصه علم و فناوری کشور وابسته باشد هیچ استقلال واقعی  حاصل نمی شود و این موجب محدودیت، محاصره، تحریم و وابستگی به کشورهای بیگانه می شود.

وی بیان کرد: به همین دلیل رهبر معظم انقلاب بر توسعه جنبش نرم افزاری، تولید علم و فناوری در علوم نوپیدا تاکید می کنند.

 امام جمعه بوشهر گفت: استان بوشهر با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی به‌عنوان منطقه ویژه علم و فناوری ایران انتخاب شده و این افتخاری برای استان است که باید با برنامه ریزی به تولید علم، منطقه ویژه تولید دانش و محصولات دانش بنیان  رسید.

وی افزود: قهرمانی جوانان والیبالیست کشور با مدیریت ایرانی مایه افتخار است و نشان داد جامعه متخصص ایرانی هیچ کاستی ندارد و برای درخشیدن تنها نیازمند توجه هستند.

صفایی بوشهری گفت: استان بوشهر با تلاش هایی که صورت گرفت و با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان منطقه ویژه علم و فناوری ایران معرفی شد. این افتخاری است که این انتخاب صورت گرفته و کارهای بزرگی در این زمینه انجام خواهد شد.

وی افزود: با یک برنامه ریزی دقیق بوشهر باید مرکز تولید علم و منطقه ویژه تولید دانش و محصولات دانش بنیان باشد و جوانان ما در این عرصه فعالیت کرده و محصولات دانش بنیان در این کشور تولید شود./مهر