در نشست خبری مطرح شد:
آغاز جذب دانشجو در اولین دانشگاه خصوصی علمی کاربردی استان بوشهر/ تصاویر
به گزارش سوک، در حالی که براساس مصوبه شورای عالی اداری کشور، دانشگاه‌ها موظف شده‌اند که مراکز علمی و کاربردی‌های وابسته به مراکز دولتی را تا مهرماه 98 به طور قطعی کاملا تعطیل کنند، موسسه نیکان فردوس لیان به عنوان اولین مرکز علمی کاربردی خصوصی در بخش فرهنگ و هنر در بوشهر مجوزهای لازم را دریافت کرد تا از مهرماه اقدام به جذب دانشجو کند.

بر این اساس، شیرین قائدمقام مدیرعامل و عهدیه هوشمند رئیس هیأت مدیره این موسسه بعد از ظهر روز چهارشنبه میزبان تعدادی از خبرنگاران هم استانی بودند تا ضمن تجلیل از خبرنگاران حوزه فرهنگ، اطلاعاتی را از کارکرد این موسسه دانشگاهی در آستانه نام نویسی از متقاضیان ورود به عرصه رشته های فرهنگ و هنر اعلام دارند.

عهدیه هوشمند، رئیس هیأت مدیره موسسه نیکان فردوس لیان

* در کشور سه نسل دانشگاه تحت عنوان آموزش، پژوهشی و کارآفرین وجود دارد که دانشگاه جامع علمی و کاربردی از نمونه‌های دانشگاه‌های کارآفرین است.

* این دانشگاه در سال 1373 برای تربیت دانش آموختگان مهارتی ایجاد شد و زیر نظر وزارت علوم است. رسالت دانشگاه علمی کاربردی ایجاد اشتغال و کارآفرینی است که بر این اساس با محوریت ایجاد شغل ، نیاز صنوف را تأمین و دانش آموختگان را برای ورود به بازار کار آماده می‌کنیم.


* 70 درصد آموزش‌های دانش آموختگان در این دانشگاه، واحدهای عملی را پشت سر می گذارند و فقط 30 درصد از فراگیری دانش آموختگان در قالب واحدهای تئوری است.

*مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر نیکان فردوس لیان از ترم پیش رو در هشت رشته در دو مقطع کاردانی و کارشناسی دانشجو جذب می‌کند. در مقطع کاردانی رشته‌هایی همچون طراحی دوخت، روابط عمومی، امور فرهنگی، عکاسی و گرافیک و نیز در مقطع کارشناسی رشته‌هایی همچون طراحی دوخت، روابط عمومی و گرافیک در این دانشگاه تحصیل می‌شود.


* ثبت نام برای مقطع کاردانی از 27 مرداد و مقطع کارشناسی از دوم شهریور آغاز می شود. در هر رشته می‌توانیم تعداد 75 دانشجو را پذیرش داشته باشیم و تنها مرکزی هستیم که در استان بوشهر در زمینه فرهنگ و هنر خدمت رسانی می‌کنیم.

* تعداد 10 هزار دانشجوی در دانشگاه علمی کاربردی در استان بوشهر در بیش از 130 کد رشته فعالیت می کنند که اگر چه آمار دقیقی از اشتغال آنها نداریم اما به نظر می رسد که با وجود کاربردی بودن رشته ها، بخش اعظمی از این افراد برای خود شغل ایجاد کرده و یا در مراکز مورد نیاز جذب شده اند.

* در صورتی که خبرنگاران و عکاسان تمایل به تحصیل در دانشگاه علمی و کاربردی را داشته باشند تخفیف ویژه در شهریه آنها لحاظ می‌شود.