دستگیری کلاهبردار ۷ میلیاردی ساخت و فروش مسکن در بوشهر
به گزارش سوک به نقل از تسنیم؛ سردار خلیل واعظی صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه حضور پلیس در همه عرصه‌ها فضا را برای متخلفان ناامن کرده است اظهار داشت: حضور مستمر و شبانه‌روزی پلیس در همه عرصه‌ها ضمن افزایش امنیت، فضا را برای متخلفان ناامن کرده است.

وی با قدردانی از همکاری و مشارکت مردم با پلیس افزود: با مشارکت مردم افراد متخلف در کوتاه‌ترین زمان شناسایی و دستگیر می‌شوند در چنگال قانون قرار می‌گیرند.

رئیس پلیس استان بوشهر از دستگیری کلاهبردار در عرصه ساخت و ساز مسکن در بوشهر خبر داد و بیان کرد: در پی اطلاع پلیس از فعالیت‌های مجرمانه فردی در زمینه خرید و فروش، ساخت و ساز مسکن در شهر بوشهر پرونده‌ای در اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان بوشهر تشکیل شد.

سردار واعظی با اشاره به بررسی‌های میدانی و اطلاعاتی کارآگاهان پلیس آگاهی خاطرنشان کرد: با بررسی‌های انجام شده فردی در زمینه ساخت و ساز واحدهای تجاری و مسکونی فعالیت دارد که ابتدا واحدها را به متقاضیان فروخته و پس از گذشت مدت زمانی دوباره در بنگاه املاک دیگر و با جلب اعتماد بنگاه‌های املاک و متقاضیان اقدام به فروش این واحدها به اشخاص دیگر می‌کرد.

وی با بیان اینکه این فرد پس از کلاهبرداری به میزان 70 میلیارد ریال متواری می‌شود گفت: با تلاش پلیس و کارآگاهان زبده استان بوشهر، در یک عملیات دقیق و غافلگیرانه متهم در یکی از محله‌های شهر بوشهر شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان بوشهر با بیان اینکه فرد دستگیر شده در بازجویی و تحقیقات پلیس به 14 فقره کلاهبرداری اعتراف کرد افزود: شهروندان در هنگام خرید و فروش مسکن بررسی‌‌های دقیق و استعلام‌های لازم را از مبادی رسمی انجام دهند و پس از اطمینان از اصالت مسکن انتخابی، نسبت به خرید و فروش اقدام کنند.

سردار واعظی تاکید کرد: شهروندان در ساخت و سازهای مشارکتی تحقیقات کاملی نسبت به شریک خود داشته باشند و مراحل پیشرفت در ساخت و ساز را به صورت مرحله به مرحله پیگیری کرده و سپس نسبت به پرداخت پول اقدام کنند.