بسته خبری سوک
کاندیدای بدون رقیب از یک حوزه انتخابیه/ اقدام "خلاف حمایت از تولید" توسط یک اداره در بوشهر/ فرار "چراغ خاموش" یک کاندیدا از جریان اصلاحات
به گزارش سوک، در راستای ارتقاء سطح آگاهی هم استانی های عزیز نسبت به رویدادهایی که کمتر خبری می شود، شنبه هر هفته در قالب بسته خبری، آخرین رویدادهای دسته اول سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، ورزشی، فرهنگی و علمی را تقدیم حضورتان می کنیم.

گیت استادیوم آزادی برای بوشهر

گفته می شود با توجه به الکترونیکی شدن بلیط ورود به ورزشگاه های کشور و کمبود گیت های مناسب در ورزشگاه شهید مهدوی بوشهر ، برای جبران کمبود ، یکی از گیت های ورزشگاه آزادی با هواپیما به بوشهر رسیده است تا مشکل کمتر شود .

اصولگرایان با جماران می آیند

پس از بیانیه گام دوم انقلاب ، بخشی از جوانان اصولگرایی بدون راه اندازی تشکلاتی جدید با حضور جوانان هستند . ظاهرا تشکیلات جدید اصولگرایان با نام جماران است که مدیریت آن را مهرداد بذرپاش برعهده دارد.

لایو اینستاگرامی خبرنگاری که حاشیه ساز شد

مسئولان برگزار کننده لیگ برتر در استان بوشهر ( هیات فوتبال بوشهر ) از این که خبرنگار تسنیم در روز گذشته اقدام به فیلم برداری و گذاشتن لایو اینستگرام از نشست خبری سرمربیان شاهین بوشهر و سپاهان اصفهان کرده به شدت دلخور و ناراحت هستند. آنها در شبکه های اجتماعی اعلام کرده اند که بر اساس قانون اجازه دارند که از آوردن موبایل توسط خبرنگاران ممانعت به عمل آورند اما برای رفاه خبرنگاران این کار را انجام نداده اند بماند این که برای جلوگیری از اصطحکاک حتی خبرنگارانی که کارت شناسایی مربوط به سنوات قبل هم نداشته اند به کنفرانس خبری راه داده اند.

شیخ موسی بدون رقیب می شود


با وجود اینکه از رقبایی درون جریانی برای شیخ موسی احمدی سخن گفته می شد ; خبرهای شنیده شده ی سوک حاکیست با وساطت برخی نیروهای انقلابی یکی از نیروهای اصولگرا از گود انتخابات کنار رفته تا راه برای نماینده ی سابق جنوب استان باز شود .

اقدام "خلاف حمایت از تولید” شرکت گاز استان بوشهر


شرکت گاز استان بوشهر در کوتاهترین زمان ممکن نسبت به قطع گاز مشترکان صنعتی استان بوشهر اقدام می کند این درحالیست که شاید یک ماه هم از بدهی مشترکین نگذشته باشد که اقدام به قطع گاز نموده و دهها کارگر را بیکار می کنند . جالب است که بعد از پرداخت قبض هم حداقل دو یا سه روز زمان می برد تا نسبت به وصل گاز اقدام کنند . اینجا از استاندار محترم باید پرسید که آیا این حمایت از تولید است یا ... ؟

"جهد" اصلاح طلبان در مبارزه با فساد

خبر انتخاباتی دیگر اینکه اصلاح طلبان در آسیب شناسی انتخاباتی خود به این نتیجه رسیده اند که شفافیت و مبارزه با فساد از مشکلات اصلی آنهاست لذا به دنبال تشکلی با نام "جهد" برای مبارزه با فساد هستند . "جهد" مخفف جمعیت هم اندیشان دادخواه است.

اگر کنسرت با فروش بلیط می گذاشتند مردم بیشتر استقبال می کردند

امام جمعه بردخون در خطبه های این هفته نماز جمعه از آن چه به نام تخصیص و توزیع اعتبارات در شهرستان دیر بوده انتقاد کرده و با گله مندی از استاندار و نماینده این شهرستان در مجلس خواستار پایان بی عدالتی ها در این شهرستان و به خصوص عدم توجه به بردخون شده است.

رکنی‌حسینی با انتقاد از حضور کمرنگ مردم در مراسم روز غدیر گفته در برنامه بازسازی روز غدیر حضور مردم و نسل جوان کمرنگ بود که اگر قرار بر اجرای کنسرت با بلیط بود حضور بیشتری داشتیم.

افزایش صید میگو و سفره های که خالی ماند

در حالی مسئولان شیلات استان بوشهر از افزایش 32 درصدی صید میگو نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر می دهند که با آزاد سازی صید میگو از 31 تیرماه، بخش عمده ای از مردم استان بوشهر قادر به خرید میگوهای 55 تا 60 هزارتومانی به ازاء یک کیلو نشده اند. مردم از شیلات استان بوشهر انتظار دارند که در قالب طرح های یارانه ای که چند سال پیش بحث آن وجود داشت زمینه دریافت چند کیلو میگو  در فصل آزاد سازی صید به قمیت مناسب ایجاد شود.

"هوایی” هم آمد

شنیده شده غلامرضا هوایی نیز برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه بوشهر گناوه و دیلم کاندیدا خواهد شد . وی فعالیت های خود را آغاز نموده است .

دعوت گزینشی از خبرنگاران در روز خبرنگار و بی مهری فرمانداری بوشهر

در حالی روز خبرنگار در قالب یک هفته تجلیل از خبرنگاران در سطح استان بوشهر انجام شد که بار دیگر شاهد بی مهری بخش عمده ای از ادارات کل و فرمانداری بوشهر برای تجلیل از خبرنگاران بوده ایم. جدا از این که تعداد فراوانی از خبرنگاران به این نشست ها دعوت نشده و تجلیل به شکل گزینشی از محدودی از خبرنگاران انجام شد، فرمانداری بوشهر برای چندمین سال از سال 92 تاکنون ، خبرنگاران را شایسته تجلیل ندانست این در حالی است  که فرمانداران سایر شهرستان های استان از خبرنگاران تجلیل کرده اند.

استانداری بوشهر که هر سال در آستانه روز خبرنگار از کلیه خبرنگاران هم استانی و بدون توجه به نگاهی سیاسی آنها دعوت و از آنها تجلیل می کرد نیز اقدامی برای تجلیل از خبرنگاران در روز خبرنگار انجام نداده است. گفته می شود به مناسبت هفته دولت قرار است استانداری از خبرنگاران تجلیل کند.

افزایش تصادفات جاده ای و تقصیر به گردن مردم

افزایش 32 درصدی تصادفات درون شهری طی پنج ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه نگران کننده شده است. پلیس استان می گوید سرعت زیاد وسائل نقلیه و بی توجهی عابران به قوانین و استفاده نکردن از پل عابر پیاده دلیل افزایش این حجم از تصادفات منجر به مرگ در معابر شهری است. عدم وجود پل عابر پیاده در بخش عمده ای از خیابان های شهر بوشهر در کنار مکانیزه نبودن آن تعداد موجود که فاقد پله برقی بوده سبب شده تا افراد مسن قادر به بالارفتن از این پل های عابر پیاده نباشند که خود در افزایش مرگ و میرهای ناشی از تصادفات بی تاثیر نبوده است.