برای اربعین؛
۳۳ موکب از بوشهر در عراق برپا می‌شود/ افزایش تعداد موکب‌های استان
۳۳ موکب از بوشهر در عراق برپا می‌شود/ افزایش تعداد موکب‌های استان

به گزارش سوک، عبدالرضا مطاف صبح شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اربعین حسینی یکی از مهم‌ترین صحنه‌های تاریخ برای نمایش وحدت مسلمانان جهان اسلام است و در همین راستا امسال تعداد ۶۲ موکب از استان بوشهر در داخل و خارج از کشور برای پیاده‌روی اربعین برپا می‌شود که ۳۳ موکب آن در خارج از کشور و ۲۹ موکب نیز در داخل کشور خواهد بود.

وی تصریح کرد: به دلیل قرار گرفتن بوشهر در مسیر مواصلاتی پنج استان فارس، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان، از تعداد ۲۹ موکبی که در داخل کشور توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات برپا می‌شود، تعداد ۲۴ موکب در داخل استان بوشهر برپا خواهد شد تا به زائران این استان‌ها خدمت‌رسانی کنند.

مطاف افزود: تعداد موکب‌ها نسبت به سال گذشته افزایش داشته است و با توجه به حذف ویزای سفر به عراق امسال شاهد جمعیت بیشتری برای عزیمت به پیاده‌روی اربعین خواهیم بود به‌گونه‌ای که سال گذشته تعداد ۵۴ موکب در داخل و خارج از کشور متعلق به استان بوشهر بود که این تعداد به ۶۲ موکب رسیده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر گفت: سه هزار و ۵۰۰ نفر از استان بوشهر جهت خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی ثبت‌نام کرده‌اند که بیش‌ترین رده سنی در بین کسانی که نام‌نویسی کرده‌اند افراد جوان هستند.

وی بیان کرد: سال گذشته بیش از ۳۵ هزار نفر در موکب‌های متعلق به استان بوشهر اسکان داده شدند و امسال نیز برنامه‌های متنوع فرهنگی و دینی برای این افراد در داخل موکب‌ها برنامه‌ریزی‌شده که برپایی نماز جماعت و سخنرانی و پاسخ به مسائل شرعی و عزاداری از مهم‌ترین آن‌ها است.

مطاف از استقرار تیم‌های پزشکی و امدادی برای خدمت‌رسانی به زائران امام حسین (ع) در ایام پیاده‌روی اربعین خبر داد و خاطرنشان کرد: در این کنگره عظیم مسلمانان از جای‌جای این کره خاکی به عشق اباعبدالله الحسین (ع) اجتماع گسترده‌ای را برگزار و ارادت خود را به ساحت مقدس سیدالشهدا (ع) و یاران باوفای ایشان ابراز می‌دارند./مهر