رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر:
اغماضی در برخورد با زمین‌خواری در استان بوشهر نخواهیم داشت
اغماضی در برخورد با زمین‌خواری در استان بوشهر نخواهیم داشت

به گزارش سوک، علی جمادی ظهر یکشنبه در نشست شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان بوشهر اظهار داشت: بر اساس دستور رئیس قوه قضائیه مبنی بر برخورد قاطع با پدیده زمین‌خواری عزم جدی در مسئولان قضایی وجود دارد تا با قاطعیت با زمین‌خواران مقابله شود و در این زمینه هیچ‌گونه اغماضی صورت نمی‌گیرد.

وی تصریح کرد: هرچند پیشگیری در مراحل اولیه بسیار کم‌هزینه است با این وجود با زمین‌خواران در استان بشدت و با قاطعیت تمام برخورد خواهد شد.

جمادی اضافه کرد: حفاظت و صیانت از زمین‌های ملی و منابع طبیعی، حریم رودخانه‌ها و آب شرب از اولویت‌های دستگاه‌های ذیربط و عضو شورای حفظ حقوق بیت‌المال است و در راستای حفظ حقوق بیت‌المال پیشگیری از هرگونه تصرف در زمین‌های ملی، محیط‌زیست، تعدی به منابع طبیعی و برخورد با زمین‌خواران از اولویت‌های دستگاه قضا در استان بوشهر است و پرونده‌های مربوطه به زودی تعیین تکلیف می‌شود.

رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر تغییر کاربری‌های غیرمجاز از سوی سودجویان در برخی از مناطق و شهرستان‌های استان غیرقانونی دانست و گفت: تغییر کاربری زمین‌های محیط‌زیست، کشاورزی و منابع طبیعی از جمله آب غیرقابل‌توجیه است و بشدت با متخلفان برخورد قاطع قضایی صورت می‌گیرد.

وی گفت: در راستای استفاده از ظرفیت قانون برای احقاق حقوق افراد و دستگاه‌های اجرایی فعال‌تر شدن کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها برای رسیدگی سریع‌تر به پرونده‌ها ضروری است.

جمادی بابیان اینکه شناسایی و حفاظت از بستر و حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها در دستور کار قرار گیرد و نقشه مشخص‌شده‌ای تنظیم شود افزود: با مستندسازی و داشتن اطلاعات از بسیاری تعرض‌ها به ویژه در بخش زمین و عرصه‌های ملی پیشگیری می‌شود.

رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر وجود مشکلات و کمبودها را رافع مسئولیت مهم دستگاه‌های متولی ندانست و گفت: سازمان‌ها و دستگاه‌های عضو شورای حفظ حقوق بیت‌المال ضمن پاسخگو بودن باید مصوبه‌ها را به صورت دقیق و جدی اجرا کنند و پیشگیری از هرگونه تصرف در زمین‌های ملی، محیط‌زیست و تعدی به منابع طبیعی در اولویت نخست کار آنان قرار گیرد./مهر