قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات کشور:
همدلی و حمایت مردم در عرصه تحقق گام دوم نقش تأثیرگذاری دارد
همدلی و حمایت مردم در عرصه تحقق گام دوم نقش تأثیرگذاری دارد

به گزارش سوک، نصرت‌الله لطفی ظهر دوشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر اظهار داشت: در آینده نیاز بیشتری به این همدلی و صمیمیت داریم و شورای فرهنگ عمومی جایگاه رفیعی در عرصه بررسی و ترویج فرهنگ اسلامی در جامعه دارد و از اختیارات بالایی برخوردار است.

وی تصریح کرد: فعالیت شورای فرهنگ عمومی درخور سپاسگزاری است هرچند این شورا فعالیت‌های زیادی در عرصه فرهنگ جامعه انجام می‌دهد ولی آن کارآمدی در حوزه فرهنگ جامعه دیده نمی‌شود و مصوبات آن عملیاتی نشده است.

 لطفی، ظرفیت شورای فرهنگ عمومی را بسیار بالا با پشتوانه قوی دانست و افزود: این شورا به سبب نداشتن ضمانت اجرایی تاکنون کارآمدی فرهنگی مؤثری نداشته است.

وی بابیان اینکه دو ماه قبل فعالیت شورای فرهنگ عمومی بازنگری و آسیب‌شناسی شد افزود: در این راستا فرهنگ عفاف و حجاب شورای فرهنگ عمومی به استان‌ها ابلاغ‌شده است که خیلی اقدامات می‌توان انجام داد.

لطفی بابیان اینکه ستاد راهبردی نقشه مهندسی فرهنگی برای عملیاتی شدن این نقشه تشکیل‌شده است گفت: برای تدوین این نقشه دو هزار صاحب‌نظر فرهنگی همکاری کرده‌اند و 150 جلسه تخصصی تشکیل شد.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور افزود: به تازگی ستاد راهبردی نقشه مهندسی فرهنگی کشور تشکیل‌شده که شورای فرهنگ عمومی استان‌ها بازوان اجرایی این ستاد محسوب می‌شوند.

وی با اشاره به تدوین سند و نقشه مهندسی فرهنگی کشور گفت: ستاد راهبردی نقشه مهندسی فرهنگی برای عملیاتی شدن این نقشه تشکیل‌شده است.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با قدردانی از همدلی و هم‌افزایی مردم و مسئولان در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: در بزرگداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب باروحیه جهادی، مردم نقش‌آفرینی کردند به‌گونه‌ای که ترفندهای دشمن ناکام ماند.

وی، روحیه جهادی را سبب توفیق الهی دانست و افزود: بصیرت سیاسی، روحیه ولایت‌مداری و جهادی سبب نقش‌آفرینی مردم در چهلمین سال انقلاب اسلامی و ناکام گذاشتن ترفندهای دشمنان شد.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور حضور مثال‌زدنی مردم در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن‌ماه سال قبل را ظرفی و سرمایه مهم و بزرگی دانست و تصریح کرد: همه مجموعه‌ها با گرایش‌ها، سلیقه‌های متفاوت سیاسی و جناحی در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی نقش‌آفرینی کردند.

وی، حضور حماسی مردم در برنامه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را عرصه دیگری از دفاع مقدس برشمرد و خاطرنشان کرد: این حضور باشعور و پرشور در برنامه چهلمین سال پیروزی انقلاب، مقابله دفاع مقدس با دشمن محسوب می‌شود و همدلی مردم و مسئولان سبب تقویت منابع و امنیت ملی شد.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور این حضور را نمونه‌ای دیگر از همدلی و صمیمیت مردم و مسئولان دانست و گفت: برای نخستین بار جمعیت حضور مردم در جشن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی 30 درصد بیشتر از سال‌های قبل بود که این نشانه همدلی همه آحاد جامعه بود.

لطفی بابیان اینکه 24 نهاد و سازمان عضو رسمی ستاد چهلمین سال انقلاب هستند تصریح کرد: در این عرصه سپاه و بسیج جانانه در عرصه بودند و صداوسیما از دو سال قبل فعالیت‌های خود را آغاز کرد که درخور سپاس است./مهر