پلیس فتا بوشهر اعلام کرد:
ترفند جدید کلاهبرداران با بلیط مسابقات شاهین بوشهر و پارس جم
رئیس پلیس فتا استان بوشهر گفت: مردم به‌ویژه علاقه مندان فوتبال مراقب کلاهبرداری و فیشینگ با شگرد خرید بلیط لیگ برتر فوتبال باشند.

به گزارش  سوک، سرهنگ مهدی قاسمی در گفتگو با خبرنگاران بیان کرد: با توجه به آغاز دوره جدید لیگ برتر فوتبال و حضور دو تیم از استان بوشهر در لیگ برتر،  علاقه مندان به فوتبال برای تهیه بلیط ورود به ورزشگاه‌های جم و بوشهر به سایت‌های اینترنتی مراجعه می‌کنند.

وی افزود: در همین چند هفته اخیر که از شروع بازی‌ها گذشته، چند تن از هم استانی‌ها به پلیس فتا مراجعه و اعلام کردند که قصد خرید اینترنتی بلیط بازی‌ها را داشته‌اند و ساعتی بعد از مراجعه به اینترنت متوجه شده‌اندکه تمامی موجودی حساب آن‌ها به‌سرقت رفته است.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر خاطرنشان کرد: در بررسی کارشناسان پلیس فتا مشخص شد شکات پرونده برای پرداخت وجه بلیط بازی‌ها توسط مجرمان سایبری به درگاه‌های جعلی اینترنتی هدایت و پس از کپی شدن مشخصات حساب بانکی، موجودی کارت آن‌ها به‌سرقت رفته است.

وی از مردم خواست برای پیشگیری از این‌گونه کلاهبرداری‌ها هنگام خرید اینترنتی تنها به وجود تصاویر لوگو، آرم بانک‌ها و مؤسسات دولتی و اپلیکیشن‌های معتبر در درگاه‌های اینترنتی اعتماد نکنند و آدرس صحیح را بررسی و جستجو کنند.

سرهنگ قاسمی ادامه داد: علاقمندان فوتبال برای اطلاع از آدرس صحیح اینترنتی سایت‌های مجاز و معتبر فروش بلیط بازی‌های لیگ برتر، به خبرگزاری‌های معتبر مراجعه کرده و به‌ویژه به اطلاع‌رسانی صدا و سیما توجه کنند یا از اداره کل ورزش و جوانان و یا هیات فوتبال استان استعلام بگیرند.

وی گفت: مردم برای خرید و تهیه بلیط بازی‌های لیگ برتر، خود آدرس سایت‌های معتبر را  در قسمت آدرس‌بار مرورگر اینترنتی تایپ کنند و از رفتن یا باز کردن لینک‌هایی که در سایت‌های مختلف یا در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ  شده خودداری کنند.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر تاکید کرد: برای انجام عملیات اینترنتی بانکی و اقتصادی از رمز دوم یکبار مصرف یا پویا استفاده شود تا در صورت کپی اطلاعات توسط مجرمان سایبری، امکان برداشت و سرقت موجودی حساب‌ها از بین برود.

وی توصیه کرد: از صفحه کلید مجازی سایت و درگاه بانکی برای درج اعدادی شامل  شماره کارت، رمز دوم و  cvv۲ به جای صفحه کلید دستگاه دیجیتال استفاده شود تا در صورت جعلی بودن آن صفحه،   امکان کپی اطلاعات شخصی برای کلاهبردار میسر نشود.

سرهنگ قاسمی از مردم خواست مشکلات و شکایات خود را در این زمینه از طریق طرح شکایت در مراجع قضایی پیگیری کنند تا توسط پلیس فتا رسیدگی شود، همچنین با استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی و یا Cyberpolice@ در کلیه شبکه‌های اجتماعی داخلی با ما در ارتباط باشند.