هشدار پلیس فتای بوشهر درباره سایت‌های کاریابی خارجی
به گزارش سوک،سرهنگ مهدی قاسمی روز سه شنبه درجمع خبرنگاران افزود: درچند روز اخیر شماری از هم استانی‌ها به پلیس فتا مراجعه و اعلام داشتند که با دارا بودن تحصیلات دانشگاهی تخصصی و نداشتن شغل درکشور با حقوق و مزایای دلخواه اقدام به بارگزاری درخواست اشتغال در سایت‌های کاریابی خارجی اینترنتی کردهاند.

وی یادآورشد: سایت‌های کاریابی خارجی، محیطی قابل اعتماد جهت درخواست اشتغال نبوده و  به طور حتم باید در خصوص اصالت هویت و اعتبار شرکت‌ها و حتی ایمیل‌های ارسالی تحقیق کرد.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر اظهارداشت: شهروندان جهت اشتغال باید به‌صورت حضوری به شرکت‌ها و مؤسسه‌های معتبر داخلی مراجعه و یا در آزمون‌های استخدامی اعلام شده  از طریق صداوسیما یا رسانه‌های چاپی کثیرالانتشار اقدام کنند.

قاسمی افزود: پلیس فتا شبانه روز در جهت ایمن سازی فضای سایبر تلاش می‌کند ولی به علت گستردگی حوزه‌های مختلف فضای یاد شده تحقق این مهم نیازمند همکاری و تعامل و همراهی مردم است.

وی توصیهکرد: شهروندان باید از بارگزاری تصاویر اوراق هویتی و مدارک شخصی خود در اینترنت بویژه سایت‌های خارجی به‌جهت احتمال سو استفاده مجرمانه از آنها خودداری کنند.

قاسمی  ادامه داد: در این زمینه شهروندان باید قبل از انجام هر عملیات بانکی یا واریز وجوهی، از صحت موضوع و اصالت درگاه بانکی یقین پیدا کنند که در این رابطه توجه به آدرس اینترنتی ارائه شده ضروری است.

وی یادآورشد: پلیس فتا به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان است و کاربران می‌توانند مشکلات و شکایات خود را در خصوص این گونه موسسه‌ها از طریق مراجع قضایی طرح شکایت کنند تا توسط پلیس فتا موضوع رسیدگی شود.

قاسمی گفت: شهروندان همچنین با استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی و یا Cyberpolice@ در کلیه شبکه‌های اجتماعی داخلی با پلیس فتا ارتباط برقرار کنند.