استاندار بوشهر:
ثبت‌نام زائران استان بوشهر برای مراسم اربعین ۱۳۰ درصد افزایش یافت
ثبت‌نام زائران استان بوشهر برای مراسم اربعین ۱۳۰ درصد افزایش یافت

به گزارش سوک، عبدالکریم گراوند عصر یکشنبه در نشست ستاد اربعین حسینی استان بوشهر اظهار داشت: پیاده روی اربعین حسینی بیانگر عشق و ارادت مردم به اهل بیت(ع) است و پیام‌های بسیار مهمی را در پی درد.

وی با بیان اینکه حضور گسترده مردم در مراسم اربعین حسینی نشان از اقتدار اسلام و مسلمانان است افزود: هر ساله شاهد افزایش استقبال مردم از مراسم پیاده‌روی اربعین هستیم و مردم استان بوشهر نیز در این زمینه پیشتاز هستند.

استاندار بوشهر از افزایش ۱۳۰ درصدی ثبت‌نام زائران اربعین حسینی استان بوشهر در سال جاری خبر داد و بیان کرد: بیش از ۸۳ هزار نفر از مردم استان بوشهر برای حضور در مراسم اربعین حسینی ثبت‌نام کرده‌اند.

وی با تاکید بر لزوم ارائه آموزش‌های لازم به زائران قبل از اعزام به کربلا اضافه کرد: باید با فرهنگ‌سازی مناسب از بروز تصادفات جلوگیری کرد و رانندگان نیز نکات مهم را در این زمینه رعایت کنند.

گراوند با تاکید بر اینکه در ایام اربعین باید پلیس راه در محورهای موصلاتی استان بوشهر تردد مناسبی داشته باشد، افزود: فعالیت موکب‌های داخلی استان بوشهر برای اسکان زائران تا پایان ایام اربعین ادامه داشته باشد.

وی با تاکید بر حل مشکلات حمل و نقل زائران برای برگشت و افزایش ایمنی جاده‌ها تصریح کرد: در مرز شلمچه اقدامات لازم برای ایجاد امکانات رفاهی و اسکان زائران صورت گرفته است تا زائران مشکلی نداشته باشند./مهر