امام جمعه بوشهر:
وابستگی استان بوشهر به منابع آب خارج از استان کاهش یابد
وابستگی استان بوشهر به منابع آب خارج از استان کاهش یابد

به گزارش سوک، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری بعد از ظهر دوشنبه در بازدید از آبشیرین‌کن بوشهر اظهار داشت: یکی از چالش‌های اساسی در استان بوشهر وابستگی به منابع آبی خارج از استان است.

وی بر لزوم کاهش میزان وابستگی استان بوشهر به منابع آبی دیگر استان‌ها تاکید کرد و ادامه داد: یکی از مشکلات مهم استان این است که ۹۱ درصد آب مصرفی استان بوشهر از استان‌های همجوار تامین می‌شود و باید برای کاهش این نیاز تلاش شود.

امام جمعه بوشهر با اشاره به ساخت تاسیسات آبشیرین‌کن در نقاط مختلف استان بوشهر از شمال تا جنوب استان خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات خوب در استان توسعه تاسیسات شیرین‌سازی آب دریا بوده است.

وی با تقدیر از ساخت آبشیرین‌کن با ظرفیت ۱۲ هزار متر مکعب در بوشهر اضافه کرد: افزایش ظرفیت این آبشیرین‌کن به ۲۲ هزار مترمکعب می‌تواند بخش مهمی از مشکلاتی آبی بوشهر را مرتفع سازد و نیازها را تامین کند.

آیت‌الله صفایی بوشهری با تاکید بر تامین نیازهای آبی استان، افزود: با ایجاد ۱۵۰ هزار متر مکعب ظرفیت تامین آب از آبشیرین‌کن‌ها، گسترش خط کوثر و تعمیر و بازسازی خطوط فرسوده انتقال آب می‌توان گام مهمی در تامین آب استان برداشت./مهر