بررسی یک موضوع
از کناره‌گیری پارس جنوبی از رقابت‌های لیگ برتر تا واکنش رئیس سازمان لیگ
به گزارش سوک، خبرهای دریافتی نشان می دهد که به دلیل فشارهای وارده از سوی سازمان های نظارتی، تیم فوتبال پارس جنوبی جم از رقابت های لیگ برتر کناره‌گیری خواهد کرد.

بر این اساس، تیم پارس جنوبی جم به دلیل مشکلات مالی به وجود آمده و قطع هرگونه کمک های مالی از طرف منطقه ویژه اقتصادی پارس قادر به ادامه فعالیت در لیگ برتر نیست.

پیگیری های در این خصوص نشان می‌دهد که با توجه به محدودیت‌ها و فشارهای شدیدی که از سوی سازمان‌های نظارتی برای سیدپیروز موسوی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارس در نظر گرفته شده، ادامه پشتیبانی از تیم پارس جنوبی جم از سوی این ارگان امکان پذیر نیست.

در این خصوص اعضای تیم پارس جنوبی برای دیدار با سپاهان طبق برنامه قبلی باید فردا(یکشنبه) به شهرستان جم سفر می کردند، اما با توجه به محدودیت های موجود که برای منطقه ویژه اقتصادی پارس در نظر گرفته شده بلیت برگشت تیم از تهران تهیه نشده است.

Related image

از سوی دیگر طبق اعلام فراز کمالوند سرمربی پارسی ها در نشست خبری بعد از بازی با استقلال پول هتل تیم برای اردوی قبل از این مسابقه را نیز یکی از اعضای تیم از هزینه شخصی داده و با ادامه این روند ادامه حیات باشگاه امکان پذیر نیست.

به نوشته ورزش سه،در چنین فضایی مسئولان پارس جنوبی قصد دارند طی نامه ای به سازمان لیگ فوتبال، رسما کناره گیری خود را از رقابت های لیگ برتر اعلام کنند. چراکه دیگر منطقه ویژه اقتصادی پارس نمی تواند حمایتی از باشگاه فرهنگی ورزشی پارس جنوبی انجام بدهد.

رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ می گوید پارس جنوبی از لیگ کناره گیری کند، هیات رییسه در این خصوص تصمیم گیری خواهد کرد.

سعید فتاحی در گفت و گویی که امروز با رادیو ایران انجام داد درباره انتشار خبر کناره گیری پارس جنوبی جم از رقابت های لیگ برتر به دلیل مشکلات مالی عنوان کرد: امیدوارم این اتفاق نیفتد. از مسئولان بوشهر و نمایندگان مجلس می‌خواهیم به شرایط این تیم رسیدگی کنند. فکر نکنم اصطلاح قانون سخت باشد.

وی ادامه داد: صبح روز گذشته در شهر جم حضور داشتم، شهری که هوای آلوده دارد، اما دلخوشی مردم به فوتبال است. آبادان و مسجدسلیمان نیز چنین شرایطی را دارند. مردم در هوای آلوده زندگی می‌کنند و تنها دلخوشی‌شان همین فوتبال است. وقتی از آبادان بخواهید رد شوید، هزارات گاز سمی وارد بدن می‌شود. کار سختی نیست که پیگیری کرده تا این اتفاق برای تیم‌های نفتی نیفتد.

Image result for ‫گزارش تصویری پارس جنوبی جم با استقلال‬‎

در واکنش به این پرسش که اگر باشگاه پارس جنوبی رسما کناره‌گیری کند، سازمان لیگ چه تصمیمی خواهد گرفت، گفت: پیش‌بینی این مسئله شده و در هیئت رئیسه تصمیم‌گیری خواهد شد. مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش از وزارت نفت خواسته بود که پیگیر وضعیت تیم‌های نفتی باشند. اینجا فقط بحث فوتبال نیست، چرا که فوتبال یک پدیده اجتماعی است.

رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره اینکه در پارس جنوبی بدون مدیرعامل کسی حق امضا ندارد، افزود: همانطور که فراز کمالوند گفت، مدیرعامل باشگاه پارس جنوبی جم استعفاء داده و شخصی جایگزین او نشده است. این مساله روی زندگی مردم تأثیر می‌گذارد. متأسفانه هم صنعت نفت مشکل دارد و هم نفت مسجدسلیمان. ما به وزیر نفت نامه داده‌ایم که وضعیت این سه تیم را تعیین تکلیف کند. قرار بود خصوصی‌سازی کنند، اما در حال حاضر خریداری برای این سه باشگاه نیست. اگر مسئولان شهر مسجدسلیمان پای کار نمی‌آمدند، مهدی تارتار در این تیم نمی‌ماند. نفت آبادان و مسجدسلیمان خوب نتیجه می‌گیرند و نیازمند حمایت مسئولان هستند.