پیگیری یک سوژه
یک نامه با حرف و حدیث های فراوان/ کدامیک راست می گویند؟
به گزارش سوک، در حالی که مسئولین روابط عمومی نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی تمامی اقدامات و اظهارنظرهای این نمایندگان را در گروه های مختلف خبررسان های اجتماعی در فضای مجازی رسانه ای می کنند اما پس از گذشت چند روز هنوز خبری موثق پیرامون ورود این نمایندگان به موضوع تغییر و تحولات مدیریتی در دستگاه ورزش استان مشاهده نمی شود.

بر اساس این گزارش، پس از این که تصویر نامه ای منتسب به نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی از طریق کانال واتس آپی سایت سوک رسانه ای شد اظهار نظرهایی توسط سه نماینده استان بوشهر در مجلس به عنوان خبر اول برخی رسانه ها قرار گرفت هرچند که روابط عمومی این نمایندگان همچنان حاضر به شفاف سازی در این خصوص نشدند.


در نامه منتسب به حجت الاسلام خدری به وزیر ورزش و جوانان که به امضاء وی و دو نماینده دیگر استان بوشهر از جمله شهریاری و سعادت در مجلس شورای اسلامی در شهریورماه رسیده ، وی پیشنهاد انتصاب محمد نجفی به جای بهروزیان فر ارائه کرده بود.

خبرگزاری فارس در مصاحبه هایی با شهریاری، الماسی و مسئول روابط عمومی سعادت میزان صحت امضاء این نمایندگان پای نامه خدری را جویا شد که از ابعادی اظهارنظرهایی جالب و در عین حال شنیدنی بر خروجی این خبرگزاری قرار گرفت.

سعادت که طی دو ماه گذشته دیگر به شکل مستقیم با رسانه ها گفتگو نمی کند و هر نوع اظهارنظر را به مسئول روابط عمومی اش واگذار کرده تا از این طریق به بیان دیدگاهش بپردازد با انتشار پیامی در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد: به ایشان (سعادت) عنوان شده بود آقای بهروزیان فر بازنشسته شده و باید نیرویی ورزشی و با سابقه بجای ایشان معرفی شود.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: آقای سعادت تا پیش از امضای نامه مورد نظر اطلاعی در خصوص بازنشستگی آقای بهروزیان فر نداشته و مانند همکاران دیگر امضا کرده‌اند. بعد از امضای نامه شخصاً با وزیر محترم صحبت کرده و ایشان عنوان داشتند آقای بهروزیان فر بازنشسته نیستند و اگر هم بازنشسته بودند قطعاً نیرویی جایگزین خواهد شد که از بدنه ورزش و جوانان باشد.

روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف دشتستان اعلام داشت: آقای محمدباقر سعادت، نماینده مردم دشتستان در جریان صحت محتوای نامه نبوده و با مدیریت آقای بهروزیان فر تا زمان بازنشستگی ایشان، همراهی کرده و مشکلی ندارند.

سید کمال‌الدین شهریاری ،نماینده مردم تنگستان و دشتی در مجلس

در دیداری که در روزهای گذشته با حجت‌الاسلام خدری نماینده مردم بوشهر داشتم، وی به بنده اعلام کرده بود که مدیرکل فعلی ورزش و جوانان استان در آستانه بازنشستگی است و باید جایگزینی برای وی معرفی کنیم و از همین رو محمد نحفی، رئیس فعلی هیات فوتبال بوشهر را معرفی کردند.

اطلاعات غلط به من داده شده بود. با توجه به صحبت‌های آقای خدری، نامه‌ای را که در همین خصوص تنظیم‌شده را امضاء کردم، اما بعد از این موضوع، متوجه شدم که احمد بهروزیان فر مدیرکل فعلی هنوز چهار سال دیگر با بازنشستگی فاصله‌ دارند. با توجه به شرایط موجود، بنده مخالف تغییر احمد بهروزیان فر هستم و از مدیر کل فعلی اداره ورزش و جوانان استان بوشهر حمایت می‌کنم.

سکینه الماسی ،نماینده دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس

با تکذیب ادعای خدری در نامه ارسالی به وزیر ورزش و جوانان مبنی بر موافقتش با انتصاب نجفی تاکید کرد هیچگونه صحبتی آقای خدری در این زمینه با بنده نداشتند و متن منتشر شده در نامه درباره موافقت اینجانب را تکذیب می‌کنم.

بهروزیان مشغول به فعالیت هستند و هنوز بازنشسته نشدند و در صورت بازنشستگی قطعا بنده از گزینه‌ای حمایت خواهم کرد که در جنوب استان مشغول به فعالیت باشد و در این خصوص گزینه‌هایی را داریم که در حال فعالیت هستند.

به گزارش سوک، این توجیهات توسط نمایندگان در حالی صورت پذیرفته که نشان می دهد نامه انتسابی به خدری جعلی نبوده و امضاء این نمایندگان نیز مورد تایید خودشان بوده است. نکته اساسی این است که وقتی نماینده ای اقدام به امضاء نامه ای می کند باید تمامی جوانب آن را سنجیده و سپس اقدام به امضاء کند و نباید پس از این که مورد فشار توس موکلینش قرار گرفت بگوید که اطلاعات غلطی به ما داده اند و یا اطلاعی نداشته ام.

به هر ترتیب نامه ای به درست یا غلط نوشته شده و امضا، سه نماینده از چهار نماینده استان در ذیل آن وجود دارد اما رفتار غیر حرفه ای دو نماینده نشان از بی اطلاعی آنها به متنی دارد که آن را امضاء کرده اند. حال این سوال برای مردم استان بوجود آمده که آیا سرنوشت آنها طی چهار سال به چه میزان تحت بی اطلاعی نمایندگان آنها در مجلس رقم خورده است؟

پاسخ به این سوال خود می تواند بخشی از عقب ماندگی هایی که توسط دولت های یازدهم و دوازدهم در استان بوشهر حادث شده را به گردن نمایندگان استان در مجلس شورایی اسلامی بیاندازد که بدون داشتن اطلاعات لازم پای هر ورقه ای را امضاء کرده اند بدون این که از صحت و سقم آن اطلاع چندان در دست داشته باشند.