برای تقویت فضای سبز شهرها؛
کشت گیاهان سازگار با کم‌آبی و اقلیم استان بوشهر توسعه یابد
کشت گیاهان سازگار با کم‌آبی و اقلیم استان بوشهر توسعه یابد

به گزارش سوک، عبدالکریم گراوند بعد از ظهر یکشنبه در نشست کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری ونوآوری استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر در عرصه تولید و اشتغال دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی است که باید به خوبی مورد توجه باشد.

وی با اشاره به اینکه ساحل بوشهر یکی از ظرفیت‌های بسیار مهم برای تولید و اشتغال است ادامه داد: برای اجرای طرح‌های پژوهشی باید در سریع‌ترین زمان اقدام شود و هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف شوند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه طرح‌ها باید در کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری ونوآوری استان بوشهر تصویب شوند، اضافه کرد: طرح‌های مصوب پژوهشی در توسعه استان و حل مشکلات مردم باید نقش خود را ایفا کنند.

وی با تاکید بر اینکه اجرای طرح‌های پژوهشی باید بیشتر به دانشگاه‌ها واگذار شود افزود: دستگاه‌های اجرایی باید نقش نظارتی بر عهده بگیرند.

گراوند ادامه داد: امکان پرورش آرتمیا در استان بوشهر توسط دانشگاه خلیج فارس بوشهر و دانشگاه ارومیه مورد بررسی قرار گرفته است که باید هرچه زودتر این طرح عملیاتی شود.

وی با تاکید بر اینکه نباید در اجرای طرح‌های پژوهشی معطلی مشاهده شود، اضافه کرد: طولانی شدن اجرای طرح‌ها سبب از بین رفتن فرصت‌ها و ظرفیت‌ها می‌شود از این نظر طرح‌ها باید بر اساس برنامه‌زمان‌بندی عملیاتی شود.

استاندار بوشهر به وضعیت اقلیمی استان بوشهر و کمبود منابع آبی اشاره کرد و افزود: طرح‌های پژوهشی گیاهان سازگار با کم‌آبی باید بر اساس ظرفیت شهرهای مختلف استان بوشهر، با همکاری شهرداری‌ها در توسعه فضای سبز شهرها عملیاتی شود./مهر