به منظور افزایش نقش‌آفرینی زنان؛
مجمع پارلمانی بانوان استان بوشهر تشکیل می‌شود
مجمع پارلمانی بانوان استان بوشهر تشکیل می‌شود

به گزارش سوک، مریم آذرشب صبح چهارشنبه در نشست هم‌اندیشی مشاوران بانوان فرمانداران و دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر اظهار داشت: تلاش ویژه‌ای داریم تا زمینه افزایش مشارکت بانوان در توسعه جامعه بیش از پیش فراهم شود.

وی از تشکیل مجمع مشورتی بانوان استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: اسناد بالادستی و سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ برنامه ششم توسعه تاکید ویژه‌ای بر افزایش مشارکت بانوان دارد و تلاش داریم تا با ایجاد این مجمع زمینه تقویت ساختار حوزه بانوان و خانواده فراهم شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر با تاکید بر تحقق عدالت جنسیتی در سیاست‌ها و برنامه‌ها بیان کرد: ماموریت‌های حوزه بانوان و خانواده دارای گستره وسیعی است و زنان نقش مهمی در موقعیت‌های مختلف دارند.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس موقعیت‌های اثرگذار زنان و کارگروه‌های تخصصی با ایجاد الگوی مجمع مشورتی بانوان درصدد بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت و توانمندی بالای زنان استان بوشهر در مسیر تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی هستیم.

آذرشب با تاکید بر حضور هدفمند بانوان در عرصه‌های اجتماعی و افزایش مشارکت زنان در فرایند تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی افزود: مجمع پارلمانی زنان استان بوشهر با ترکیب اعضایی از مجمع مشورتی شهرستان‌های استان تشکیل می‌شود.

وی از تمرین دیپلماسی و افزایش مشارکت سیاسی زنان به عنوان اهداف این مجمع نام برد و بیان کرد: پارلمان مشورتی بانوان استان بوشهر الگو و اقدام مهمی برای اجماع مسئولانه، کارشناسانه و نزدیک به واقعیت جامعه  خواهد بود./مهر