در آغازین روز از ثبت نام؛
۱۹ نفر برای انتخابات مجلس در حوزه‌های استان بوشهر ثبت‌نام کردند
۱۹ نفر برای انتخابات مجلس در حوزه‌های استان بوشهر ثبت‌نام کردند

به گزارش سوک،خسرو دهقانی  اظهار داشت: ثبت‌نام از کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان بوشهر از ساعت هشت صبح امروز آغاز شد و تا ساعت ۱۸ ادامه داشت.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۹ نفر در این انتخابات نام‌نویسی کرده‌اند، تصریح کرد: استان بوشهر دارای چهار حوزه انتخابیه است که شامل حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم، حوزه دشتستان، حوزه دشتی و تنگستان و حوزه کنگان، جم، عسلویه و دیر است.

سرپرست اداره کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری بوشهر افزود: بیشترین تعداد نامزدهای ثبت‌نام شده در روز نخست مربوط به حوزه بوشهر، گناوه و دیلم با ۹ کاندیدا و کمترین تعداد مربوط به حوزه جنوب استان با دو کاندیدا بوده است.

وی خواستار ثبت‌نام کاندیداها در روزهای نخست ثبت‌نام شد و اضافه کرد: ثبت‌نام از کاندیداهای انتخابات استان بوشهر در فرمانداری‌های بوشهر، دشتستان، دشتی و کنگان و همچنین وزارت کشور انجام می‌شود.

دهقانی با اشاره به اینکه یک نفر دارای مدرک دکتری، ۱۳ نفر کارشناسی ارشد، چهار نفر دارای مدرک کارشناسی و یک نفر دارای مدرک حوزوی است افزود: ۱۸ نفر آقا و یک نفر خانم است.

وی با اشاره به اینکه پنج نفر دارای سن بین ۳۰ تا ۳۵ سال، چهار نفر دارای سن ۴۶ تا ۵۰ سال و شش نفر بین ۵۱ تا ۵۵ سال هستند، گفت: سه نفر از این افراد سابقه داوطلبی مجلس را داشته‌اند.

/مهر