تعداد ثبت‌نام‌ها به ۱۳۱ نفر رسید؛
استان بوشهر در تعداد ثبت‌نام کاندیداهای مجلس در یک دوره رکورد زد
استان بوشهر در تعداد ثبت‌نام کاندیداهای مجلس در یک دوره رکورد زد

به گزارش سوک،خسرو دهقانی  اظهار داشت: در ششمین روز ثبت‌نام کاندیداهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲۹ نفر در چهار حوزه انتخابیه استان بوشهر نام‌نویسی کرده‌اند.

سرپرست اداره کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری بوشهر با بیان اینکه تعداد ثبت‌نام‌ها ۲۱ نفر از جمع دوره قبل بیشتر است گفت: تا پایان روز ششم نام‌نویسی برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس ۱۳۱ نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

وی افزود: در حوزه بوشهر، گناوه و دیلم ۱۰ نفر، در حوزه دشتستان پنج نفر، در حوزه کنگان، دیر، جم و عسلویه هفت نفر و در حوزه دشتی و تنگستان هفت نفر نام‌نویسی کردند.

دهقانی با اشاره به اینکه از این تعداد ۱۲۲ داوطلب مرد و ۹ داوطلب زن هستند تصریح کرد: تاکنون در حوزه بوشهر، گناوه و دیلم ۴۴ نفر، در حوزه کنگان، دیر، جم و عسلویه ۳۱ نفر، در حوزه دشتی و تنگستان ۲۸ نفر و در حوزه دشتستان نیز ۲۸ نفر ثبت‌نام نهایی شده‌اند.

سرپرست اداره کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری بوشهر خاطرنشان کرد: از این تعداد هشت نفر دارای سابقه نمایندگی، سه نفر نماینده کنونی ۲۸ نفر دارای سابقه داوطلبی هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، استان بوشهر با یک‌میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت، چهار کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد که ثبت‌نام داوطلبین انتخابات مجلس در چهار فرمانداری بوشهر، کنگان، دشتی و دشتستان صورت می‌پذیرد./مهر