آدم‌ربایی برای سرقت چک میلیاردی فتوشاپی
آدم‌ربایی برای سرقت چک میلیاردی فتوشاپی
به گزارش سوک، روز یک‌شنبه سوم آذرماه امسال مرد میانسالی سراسیمه به اداره پلیس رفت و از دو مرد مأمور نما به اتهام آدم‌ربایی شکایت کرد. شاکی در توضیح ماجرا گفت: من راننده تاکسی فرودگاه مهرآباد هستم و شماره تلفن همراهم را در اختیار تعدادی ازمشتریانم قرار داده‌ام تا زمانی که به من نیاز دارند، تماس بگیرند. چند ساعت قبل مردی با شماره‌ام تماس گرفت و گفت ساعتی دیگر همراه دوستش به فرودگاه می‌رسد و قرار شد من آن‌ها را به مقصد برسانم. در فرودگاه منتظر بودم که دو مرد جوان سوار خودروام شدند و به راه افتادیم. نزدیک میدان فتح که رسیدم ناگهان یکی از مسافران که مدعی بود مأمور امنیت است کلت کمری به پهلویم گذاشت و از من خواست چک رمز دار ۳۵۰ میلیارد تومانی که همراه دارم به آن‌ها بدهم. در حالی که شوکه شده بودم به آن‌ها گفتم که اشتباه گرفته‌اند، اما مرد آدم ربا عکس چک رمز دار ۳۵۰ میلیارد تومانی را به من نشان داد و مدعی شد این چک در اختیار من است. هر چقدر به آن‌ها گفتم اشتباه می‌کنید فایده‌ای نداشت و در نهایت مرا به خانه‌ام در تهرانسر بردند تا چک را از خانه‌ام بردارم و به آن‌ها بدهم. داخل خانه برادرم و برادر زنم بودند که با دیدن مردان مسلح خیلی ترسیدند و آدم‌ربایان هم آن‌ها را در اتاقی حبس کردند. پس از این آن‌ها مرا کتک زدند و شکنجه کردند تا محل نگهداری چک رمز دار را به آن‌ها بگویم، اما من چکی نداشتم که به آن‌ها بدهم و در نهایت آن‌ها پس از بازرسی خانه وقتی چکی پیدا نکردند مرا دوباره سوار خودروام کردند و این بار به بیمارستان فیروزگر بردند و از دور به مردی که قیافه‌اش آشنا بود نشان دادند و دقایقی بعد مرا رها کردند و گفتند که سردسته باند گفته است مرا اشتباهی گرفته‌اند.

آدم‌ربایان در دام کارآگاهان جنایی
با این شکایت پرونده به دستور قاضی احسان زمانی، بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی تهران برای شناسایی و دستگیری متهمان در اختیار تیمی از کارآگاهان اداره‌یازدهم پلیس‌آگاهی قرار گرفت.

کارآگاهان در نخستین گام با بررسی دوربین‌های مداربسته محل حادثه مشاهده کردند، دو مرد آدم‌ربا در نزدیکی فرودگاه از خودروی سواری جکی که چهار سرنشین داشته است پیاده شده و به عنوان مسافر سوار خودروی شاکی شده‌اند. بنابراین مأموران صاحب خودروی جک را شناسایی و دستگیر کردند. متهم در بازجویی‌ها ادعای بی‌گناهی کرد و گفت: آن روز همراه دوستم به نام شایان بودم که یکی از دوستان قدیمی‌ام به نام بهرام که مأمور پلیس اخراجی است با من تماس گرفت و خواست او و دوستش به نام رحمان را تا فرودگاه برسانم و من هم همراه شایان آن‌ها را به فرودگاه رساندم و در جریان آدم‌ربایی هم نبودم.

مأموران در ادامه شایان، بهرام و رحمان را بازداشت کردند. بهرام که در بازجویی‌ها به جرم آدم‌ربایی با همدستی رحمان اعتراف کرد و مدعی شد که طراح نقشه آدم‌ربایی یکی از بستگان نزدیکش به نام فیروز است. با اعتراف مأمور پلیس اخراجی، مأموران فیروز را هم بازداشت کردند.

چک ۳۵۰ میلیارد تومانی فتوشاپ بود
چند روز قبل متهمان برای بازجویی به دادسرای امور جنایی تهران منتقل شدند.

بهرام گفت: یکسال قبل ما همه عضو گروه تلگرامی به نام دوستان قدیمی بودیم که داخل گروه عکس چک رمز داری به مبلغ ۳۵۰‌میلیارد تومان دست به دست می‌شد. مدتی بعد این گروه منحل شد، اما عکس این چک همچنان دست به دست می‌شد تا اینکه فیروز گفت صاحب چک را که راننده تاکسی است، می‌شناسد و این چک را در قبال فروش مواد گرفته است و به همین دلیل از ترس اینکه گرفتار نشود آن را وصول نکرده است. فیروز نقشه آدم‌ربایی را طراحی کرد و از ما خواست در پوشش مأمور پلیس صاحب چک را برباییم و چک را سرقت و آن را وصول کنیم. آنقدر مبلغ چک زیاد بود که همه ما وسوسه شدیم و نقشه را مو به مو اجرا کردیم، اما وقتی راننده تاکسی منکر چک شد او را به بیمارستان فیروز‌گر که فیروز آنجا بستری بود، بردیم و او هم گفت که راننده تاکسی را اشتباهی گرفته‌ایم، اما الان فیروز می‌گوید این چک یک شوخی بود.

فیروز هم در بازجویی‌ها گفت: مدتی قبل یکی از اعضای گروه برای شوخی با فتوشاپ چک رمز‌داری را به مبلغ ۳۵۰‌میلیارد تومان طراحی کرد و داخل گروه گذاشت. من به دروغ به بهرام گفتم که این چک در قبال معامله مواد مخدر بوده و صاحب آن از ترس چک را وصول نمی‌کند که از آن روز به بعد بهرام اصرار داشت صاحب چک را به او معرفی کنم تا او را برباید و چک میلیاردی را سرقت و وصول کند. او آنقدر اصرار کرد که به دروغ صاحب تاکسی را که با او اختلاف مالی داشتم، معرفی کردم. من فکر نمی‌کردم او آدم‌ربایی کند، اما روز حادثه دیدم که صاحب تاکسی را به بیمارستان آوردند و گفتند که او منکر چک میلیاردی است و من هم گفتم که او را اشتباهی گرفته‌اند و بعد او را آزاد کردند.

تحقیقات از متهمان به دستور قاضی زمانی ادامه دارد.
 
منبع:جوان