ریس اتحادیه صنف مشاورین املاک بوشهر مطرح کرد
عامل بالارفتن اجاره بهای مسکن در بوشهر

به گزارش سوک؛ در حالی که استاندار بوشهر در 10 تیرماه امسال در جلسه ستاد تنظیم بازار استان بوشهر از گرانی قیمت بدون ضابطه مسکن در بوشهر انتقاد و برابر با برخی از نقاط شهر تهران اعلام کرده بود ، امروز رئیس اتحادیه صنف مشاورین املاک بوشهر عامل اصلی این گرانی را رسانه ای کرد

رئیس اتحادیه صنف مشاورین املاک بوشهر ضمن اشاره به افزایش اجاره بها در مرکز استان گفت: رواج کار منازل مبله در بازار بوشهر که توسط افراد مبله‌کار اجاره گرفته می شود و به صورت ساعتی، روزانه و شبانه اجاره داده می شود باعث افزایش قیمت اجاره بها شده است.

احسان آستانه افزود: از آنجا که نظارتی بر منازل مبله نیست تعدادی از این منازل می تواند به محلی امن برای سکونت افراد متخلف و متجاهر تبدیل شود.

وی تاکید کرد: منازل مبله بر خلاف قانون موجود در اجاره مسکن دست به دست می شود و با اجاره های گزاف و گاهی بدون مدرک شناسایی معتبر و صرفا یک کارت شناسایی در اختیار افراد قرار می گیرد.

آستانه تاکید کرد: رونق کار منازل مبله باعث رکود صنعت هتل داری در استان بوشهر شده است زیرا عموم افرادی که از شهرستانهای دیگر به مرکز استان می آیند در این منازل سکونت می کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به افزایش اجاره بهای املاک تجاری نیز گفت: به این دلیل که بیشتر صاحبان املاک تجاری دستی در بازار دارند، در موقع اجاره دادن ملک خود انعطاف بیشتری به خرج می دهند به همین دلیل شیب افزایش قیمت اجاره بهای ملک تجاری شیبی ملایم تر از املاک مسکونی دارد.

براساس اعلام روابط عمومی اتاق اصناف بوشهر، رئیس اتحادیه مشاورین املاک و نمایشگاه داران اتومبیل در بخش پایانی سخنان خود گفت:  بازارِ خرید و فروش املاک در بوشهر به ثبات رسیده و افزایش قیمتی نسبت به مهرماه نداشته‌ایم. پیش بینی می کنیم اگر اتفاق خاصی در اقتصاد ملی رخ ندهد و بازار با ثبات اقتصادی مواجه باشد افزایش قیمت مجددی رخ ندهد.