با اعلام پلیس فتا
مراقب این نوع کلاهبرداری باشید/ خطر در دست شماست
رئیس پلیس فتا استان بوشهر در خصوص آسیب ناشی از استفاده اینترنت‌های عمومی و رایگان برای کاربران در فضای مجازی هشدار داد.

به گزارش سوک؛ سرهنگ مهدی قاسمی در این خصوص گفت: در پرونده‌های اخیر پلیس فتا استان، مشاهده شده که سودجویان سایبری با سوء‌ استفاده از سهل‌انگاری شهروندان در استفاده از تجهیزات هوشمند و عدم رعایت فاکتورهای امنیتی توسط متصدیان و ارائه‌دهندگان این نوع اینترنت‌ها، اقدام به هتک حیثیت از کاربران فضای مجازی می‌کنند.

وی هشدار داد: هنگامی که به یک شبکه اینترنتی متصل می شوید، مدیر آن شبکه به راحتی می تواند به اطلاعات گوشی یا تبلت شما دسترسی داشته باشد و کارهای شما را در شبکه رصد کند، بنابراین تا جایی که امکان دارد، به شبکه‌های قابل دسترس و باز، متصل (Connect) نشوید.

این مقام انتظامی افزود: افراد حتی‌المقدور در زمان استفاده از اینترنت‌های wifi عمومی نظیر بوستان‌ها، هتل‌ها و... که از امنیت بالایی برخوردار نیستند، از موبایل بانک خود استفاده نکرده و اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های پرکاربرد را دانلود و نصب ننمایند و اگر تصاویر خصوصی در تجهیزات هوشمند همراه خود ذخیره نموده‌اید به این‌گونه اینترنت‌ها متصل نشوید.

رئیس پلیس فتا بوشهر توصیه کرد: در زمان استفاده از اینگونه اینترنت‌ها و اگر نیاز ضروری به عملیات نقل و انتقال مالی بصورت اینترنتی دارید، از رمزهای یکبار مصرف استفاده کرده و از دانلود و نصب نرم افزارهای جذاب و رایگان که امکان هرگونه نصب فایل مخرب و جاسوسی و هک بر روی تجهیزات هوشمند همراه شما را تسهیل می‌کند، پرهیز نمایید.

این مسئول به مراکز ارائه‌دهنده این‌گونه اینترنت‌ها نیز توصیه کرد که با استفاده از نظر کارشناسان متخصص و در صورت نیاز مشورت با همکاران پلیس فتا، نسبت به ارتقاء و افزایش ایمنی این بسترها اقدام تا مردم عزیز با خاطری آسوده‌تر از آن استفاده کنند.

سرهنگ قاسمی تاکید کرد: شهروندان می‌توانند انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  بخش گزارش‌های مردمی با همکاران ما در میان بگذارند.