"شیرین پنجه طلا" بازداشت شد


به گزارش سوک،کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی در بررسی وضع سرقت در خطوط بی‌آرتی متوجه شدند زن جوانی به نام شیرین چهل‌وهفت ساله در ‏ساعت‌های خاصی از روز که عموم شهروندان برای انجام خرید به بازار بزرگ تهران مراجعه می‌کنند و در نتیجه خطوط بی‌آرتی ‏و مترو منتهی به بازار شلوغ است، با استفاده از غفلت شهروندان اقدام به سرقت گوشی موبایل، پول و ‏سایر اموال از کیف زن‌ها می‌کند‎.

با توجه به اینکه نام کامل و آدرس متهم در اختیار نبود، کارآگاهان اداره هفدهم به خیابان مولوی مراجعه و با انجام مراقبت در ‏ایستگاه‌های شلوغ، این زن را دستگیر کردند. در بررسی سوابق متهم مشخص شد او از مجرمان حرفه‌ای و دارای سه سابقه ‏کیفری درخصوص جیب‌بری است‎. زن جوان به ارتکاب سرقت‌های متعدد جیب‌بری در خطوط بی‌آرتی خیابان مولوی اعتراف و ادعا کرد: «به دلیل سوء سابقه و نداشتن سرپرست و اعتیاد به مواد مخدر سرقت می‌کردم.»

با توجه به شیوه و شگرد متهم، از مالباختگان دعوت شد و پس از مواجهه حضوری تعداد ١٦ نفر از شاکیان به صورت قطعی ‏متهم را به عنوان سارق اموال خود شناسایی کردند. ارزش اموال سرقتی در حدود ٣٠میلیون تومان برآورد شد و با توجه به ‏تکمیل تحقیقات و اعتراف متهم، شیرین در هفدهم دی ماه ۹۸ با دستور مقام قضائی روانه زندان شد. ‏