پيام ناظر گمركات استان بوشهر به مناسبت روز جهاني گمرك
سوک: گمرك از گذشته هاي دور از قديمي ترين دستگاههاي اداري و دولتي بوده كه نقش انكار ناپذيری در مناسبات تجاري و بازرگاني كشور ايفا نموده است. پر واضح است امروزه ماموريت اين سازمان كه پيشتر صرفاً نقش وصولي عايدات و درآمدهاي دولت را به عهده داشت;دچار دگرديسي و تغيير شده و در برهه كنوني گمرك به عنوان مرزبان اقتصادي كشور وظايف مهم و استراتژيكي در زمينه اعمال سياستهاي اقتصادي در حوزه بازرگاني خارجي از جمله حمايت از توليدات داخلي، كنترل مباحث ارزي، اعمال محدوديتها و مقررات بهداشتي و رعايت استانداردهاي ملي و در نهايت حمايت از مصرف كنندگان را بر عهده دارد.

با اين اوصاف و با توجه به گستردگي و حساسيت وظايف گمرك ، سازمان جهاني گمرك نيز سال ٢٠٢٠ را تحت عنوان گمرك ، تقويت كننده ثبات براي مردم ، شكوفايي اقتصادي و محيط زيست نام گذاري کرده است كه انتخاب اين شعار و رويكرد، خود گوياي نقش پر رنگ گمرك در حوزه هاي مختلف مي باشد.

اینجانب ضمن تشكر و قدر داني ويژه از حمايت ها و مساعدت هاي بي شائبه جناب اقاي دكتر مير اشرفي معاون محترم وزير و رياست كل گمرك جمهوري اسلامي ايران و معاونين و مديران كل ، بر خود فرض مي دانم از همه همكاران عزيز و گرانقدر كه با وجود همه تنگناها و كاستي ها ، موجبات رضايت مندي مردم و فعالين اقتصادي را فراهم نموده اند صميمانه و خالصانه سپاس گزاري نمايم.
بدون شك ايجاد فضايي آرام در محيط تجاري استان ، تسهيل و تسريع در فرآيند ترخيص كالا به ويژه مواد اوليه توليد و كالاهاي اساسی و كسب رتبه اول صادرات در سطح كشور با وجود شرايط ظالمانه تحريم، همگي مرهون تلاشها و خدمات ارزشمند شبانه روزي همكاران عزيزم در سراسر گمركات استان بوده است.

در اينجا لازم ميدانم از همراهي و تعامل استاندار محترم ، معاونين ايشان، نمايندگان محترم مردم در مجلس شوراي اسلامي ، كليه سازمانهاي همجوار و همچنین اتاق بازرگاني، صنايع ، معادن و كشاورزي استان كه در روان سازي تجارت و بهبود فضاي كسب و كار نقش بسزايي داشته اند تشكر و قدرداني نمايم.

ضمن تبريك ٢٦ ژانويه، روز جهاني گمرك به همه همكاران خدوم ، پرتلاش و ارزشمندم و همچنين خانواده هاي محترم آنها، عزت ، سربلندي و توفيقات روز افزون همه عزيزان را از درگاه خداوند منان مسئلت مي نمايم.

بهروز قره بيگي توابع، ناظر گمركات استان و مدير كل گمرك منطقه ويژه اقتصادي بوشهر