سوک گزارش می دهد
لیست تایید و رد صلاحیت شدگان انتخابات استان / آخرین وضعیت صلاحیت الماسی/ احتمال تایید صلاحیت دو نفر
به گزارش سوک، اگر چه نتایج تایید و رد صلاحیت ها فقط به شکل رسمی به کاندیداها اعلام می شود اما پیگیری های این سایت نشان می دهد که در استان بوشهر 37 نفر در چهار حوزه انتخابیه تایید صلاحیت شده اند تا در مجموع و تا امروز 99 نفر برای انتخاب مردم در این کارزار قرار گیرند.

بر اساس این گزارش، غلامعلی میگلی نژاد از کاندیدای تایید صلاحیت شده، با رد صلاحیت مواجه شده و افراد شاخصی مانند دکتر مزارعی و دکتر دهقان فرد در حوزه دشتستان، حسین حیدری و مسعود شیرافکن در حوزه بوشهر، گناوه و دیلم و افراشته ، دولاح و بنه گزی در حوزه دشتی و تنگستان تایید صلاحیت شده است.

بررسی های این سایت خبری نشان می دهد که خبر رد صلاحیت سکینه الماسی که در شبکه های اجتماعی بازتاب وسیعی داشته صحت نداشته و همچنان وی از تایید شدگان لیست دی ماه امسال شورای نگهبان است ضمن این که زینبی، پورفاطمی، سعادت و خدری تایید صلاحیت نشده اند.

گفتنی است لیست ذیل با وزارت کشور هماهنگ شده و اسامی سه نفر دیگر که البته همه چهره هایی ناشناس هستند در این لیست وجود ندارد که تلاش می کنیم در اسرع وقت گنجانده شود.

در حوزه بوشهر، گناوه دیلم و به ترتیب حروف الفبا ، کورش امیری، کیهان تاج دینی،حسین حیدری، علی جمالی، سعید شعبانی ، مسعود شیرافکن، مهدی صادقیان، علی صداقت،خلیل عبدالهی، صغری کشفی، حسین کریمی و داریوش مستی موفق به تایید صلاحیت خود شده اند.

 در حوزه دشتستان و به ترتیب حروف الفبا، زینت احمدی زاده، علی احمد زاده، علی آذربان، محمد رضا دهقانفرد، علی رحیمی، عبدارسول مرادی، ایرج مزارعی، بهنام هنری و اسماعیل یاسینی تایید صلاحیت شده اند.

در حوزه دشتی و تنگستان و به ترتیب حروف الفبا، علی افراشته، فرخ بنه گزی،عبدالصمد دولاح، احسان رزمی نیا، عبدالکریم سعیدی و علیرضا قائدی حقیقی تایید صلاحیت شده اند.

در حوزه کنگان، دیر، جم و عسلویه و به ترتیب حروف الفبا، احمد بادام فیروز،سید حسن حسینی، مرضیه دهقانی، علی زارعی، محمد رضا فیروزی،مهین مطری زاده و  بهمنیار واحدی پور تایید صلاحیت شده اند.

یک منبع موثق در گفتگو با سوک
اظهار داشت: پس از اعلام رسمی نتایج شورای نگهبان در دی ماه، تعدادی از افرادی که رد صلاحیت شده و همچنین صلاحیت آنها احراز نشده بود، در موعد مقرر اقدام به اعتراض کردند.

وی که خواست نامش فاش نشود، عنوان کرد: پس از بررسی های انجام شده، در مجموع 37 نفر تایید صلاحیت شده اند که بخش عمده ای از این افراد پیش از این احراز صلاحیت نشده بودند.

این منبع موثق عنوان کرد: احتمال تایید دو گزینه تا ساعات دیگر وجود دارد که هر دوی این افراد از چهره های سرشناس استان نیستند.