مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر:
ظرفیت شوراهای دانش‌آموزی استان بوشهر در تصمیم‌گیری‌ها استفاده شود
ظرفیت شوراهای دانش‌آموزی استان بوشهر در تصمیم‌گیری‌ها استفاده شود

به گزارش سوک، علی‌مراد کرمی صبح سه‌شنبه در آئین افتتاحیه این آزمون انتخاباتی با اشاره به نقش سازنده شوراهای دانش آموزی در فرایند تصمیم‌سازی های درون مدرسه‌ای گفت: اعضا شوراهای شوراهای دانش آموزی با استفاده از ظرفیت‌های فکری خود، مدیران و معلمان را در اداره بهتر مدرسه کمک کنند.

وی با گرامیداشت سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، نسل جوان و نوجوان را رقم زننده گام دوم انقلاب دانست و اظهار داشت: تداوم و استمرار نعمت انقلاب در گرو تلاش‌های دانش آموزان به عنوان آینده سازان میهن اسلامی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر به جایگاه تفکر همگانی در قرآن کریم، سیره نبوی و متون دینی اشاره کرد و گفت: در جمهوری اسلامی برای استفاده از خرد و اندیشه جمعی، شوراهای دانش آموزی در سطوح مختلف برنامه ریزی و شکل گرفته است.

کرمی مجلس دانش آموزی را مجمعی مهم و تأثیرگذار در تصمیم سازی های دانش آموزی در سطح ملی دانست و افزود: سندهای مهمی همچون جایگاه دانش آموز در تراز اسلامی، حقوق دانش آموزی، مدرسه و سلامت روان دانش آموز، بحران هویت، بحران کنکور توسط مجلس دانش آموزی در ادوار مختلف تدوین و تصویب شده و برای تصویب نهایی و اجرا به مجامع تصمیم گیری همچون شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی آموزش و پرورش ارسال شده است./مهر