در گفتگو با سوک
آخرین خبر از تایید صلاحیت ها از زبان قائم مقام هیأت نظارت بر انتخابات استان بوشهر
خلیل رضایی شامگاه پنج شنبه 17 بهمن ماه در گفتگو با سوک در خصوص آخرین خبر از تایید صلاحیت ها اظهار داشت: آن دسته از داوطلبان نمایندگی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که صلاحیت آنان در مراحل قبلی تایید و در شورای نگهبان احراز نشد می توانستند در تاریخ های مشخصی اقدام به اعتراض کنند.

وی افزود: بر اساس تبصر‌های ۱و۲ ماده ۳۵ آیین نامه قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و تبصره ۳ از بند ۲ ماده واحده، داوطلبان مزبور فرصت داشتند که برای ارائه شکایت خود ظرف مدت ۳ روز از تاریخ ۹۸/۱۱/۱۲ تا ۹۸/۱۱/۱۴ از ساعت ۸:۰۰ تا ۱۶:۰۰ به دفاتر نظارت و بازرسی بر انتخابات استان‌ها و یا در تهران مراجعه و پس از دریافت و تکمیل فرم شکایت مدارک خود را تحویل بدهند.

قائم مقام هیأت نظارت بر انتخابات استان بوشهر تصریح کرد: نتایج نهایی کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس از حوزه‌های انتخابیه استان بوشهر روز 22 بهمن سال جاری اعلام و از 24بهمن نیز تبلیغات انتخاباتی شروع می‌شود.

رضایی با اشاره به این که اخبار منتشر شده در شبکه های اجتماعی پیرامون احراز صلاحیت افراد را تایید نمی کنیم، گفت: هنوز خبری مبنی بر تایید صلاحیت فرد یا افرادی را از شورای نگهبان دریافت نکرده ایم .

سخنگوی هیأت نظارت شورای نگهبان در استان بوشهر گفت: از مجموع 196 نفر ثبت نامی در این استان  98 درصد از سوی هیات اجرایی تائید شده اند که نسبت به دوره قبل شاهد افزایش 50 درصدی تایید صلاحیت افراد هستیم.

وی ادامه داد: از این میزان تایید شده برای انتخابات سال 98، بیش از 25 درصد اصلاح طلب، 35 درصد اصول‌گرا و مابقی مستقل و گرایش سیاسی خاصی ندارند.