آیت‌الله رئیسی در بوشهر:
گره‌گشایی و درمان مشکلات اقتصادی نیازمند نسخه‌ای بومی است
گره‌گشایی و درمان مشکلات اقتصادی نیازمند نسخه‌ای بومی است

به گزارش سوک، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی عصر پنج‌شنبه در شورای اداری استان بوشهر با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان، استاندار و سایر مسئولان اجرایی استان بوشهر اظهار داشت: باید پیشرفت مبتنی و متکی به توان و تخصص داخلی باشد.

وی با تأکید بر پیشرفت بر اساس توانمندی داخلی گفت: اگر بخواهیم پیشرفته شویم باید پیشرفت مبتنی و متکی به توان و تخصص داخلی باشد، نسخه‌ای شفابخش برای پیشرفت کشور در ورای مرزها وجود ندارد.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: بدون توانمندی در حوزه‌های مختلف اقتصادی پیشرفته نمی‌شود، همان‌گونه که در بعد هسته‌ای و دفاعی با تکیه به توان نیروهای بومی به پیشرفت دست‌یافته‌ایم، گره‌گشای و درمان مشکلات اقتصادی نیز نسخه‌ای بومی است.

رئیسی اضافه کرد: جوانان با تکیه به توان خود در بخش‌های هسته‌ای و دفاعی پیشرفت کردند، بیگانگان نه‌تنها در صنعت هسته‌ای برای کمک به ما گامی برنداشتند بلکه جلو ما را گرفتند تا در صنعت هسته‌ای و موشکی نتوانیم بومی‌سازی کنیم.

رئیس قوه قضائیه، پیام موشکی ایران را برای دنیا، اقتدار آفرین دانست و تأکید کرد: تکیه به خود و نیروی داخل اقتدارزا است که در توانمندی موشکی محقق شد.

رئیسی، با بیان اینکه برای توانمندی در اقتصاد باید مشکلات سرمایه‌گذاران و کارآفرینان برطرف شود افزود: تسهیلات باید به‌سوی بنگاه‌های اقتصادی و کارآفرین هدایت شود.

وی با تأکید بر فراهم شدن تسهیلات برای کارآفرینان گفت: گاهی کارآفرینان و سرمایه‌گذاران در ۷۰ خان کارهای اداری گرفتار می‌شوند باید شرایط برای کارآفرینان آسان‌تر شود.

رئیس قوه قضائیه، به ته‌لنجی و کالای همراه ملوان پرداخت و خاطرنشان کرد: باید موضوع ته‌لنجی در بنادر، گمرکات برای مردم روشن شود همچنین مسئله صید ترال که زندگی آبزیان را با خطر مواجه کرده باید روشن و با متخلفان برخورد شود.

وی با اشاره به اینکه از بدو پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان انواع توطئه‌ها و ترفندها علیه نظام ایجاد کردند اظهار داشت: دشمنان با پیروزی انقلاب و تأسیس نظام مشکلات زیادی برای این نظام ایجاد کردند که یکی از مشکلات ۸ سال جنگ تحمیلی، دیگری جریان منافقین بود و دشمنان مانع ایجاد کردند که نظام مبتنی بر دین برای اداره جامعه و انسان معاصر تشکیل نشود.

وی با بیان اینکه در دوره تثبیت نظام، دشمنان تلاش کردند تا نظام را ناکارآمد نشان دهند خاطرنشان کرد: دشمنان تلاش کردند تا نظامی مبتنی بر رأی مردم پا نگیرد که در زمان تثبیت مشخص شد که نظام کارآمد است.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه مدعیان دموکراسی اعتقاد داشتند که نظام مبتنی بر دین نمی‌تواند پاسخگوی نیاز انسان معاصر باشد بیان کرد: تمدن‌های امروز عالم و مدعیان دموکراسی معتقد بودن که آن‌ها نسخه برای زندگی انسان نسخه دارند و نظام مبتنی بر دین نمی‌تواند پاسخگوی نیاز انسان معاصر باشد.

رئیسی با اشاره به دوره سوم انقلاب و تلاش دشمنان برای توقف صدور انقلاب خاطرنشان کرد: در دوره سوم برای توقف صدور پیام انقلاب دشمنان و امپراتوری رسانه‌ای دشمن تلاش کردند که ذخایر مادی و نیروی انسانی کارآمدمان را محدود کنند.

وی به جنگ اقتصادی دشمن پرداخت و خاطرنشان کرد: محدودسازی در حوزه اقتصادی از برنامه دشمنان بود چون می‌دانند استقلال اقتصادی پایه استقلال سیاسی است ولی باز نتوانستند اهداف خود را محقق کنند و انقلاب توسعه و در منطقه گسترش یافت.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه دشمنان تصور کردند با ترور حاج قاسم ما را متوقف می‌کنند افزود: با شهادت حاج قاسم سلیمانی به پایگاه نظامی آمریکا در منطقه حمله کردیم که نشانه قدرت نظام بود.

رئیسی با بیان اینکه اتفاقاتی بعد از شهادت حاج قاسم در یمن و سوریه در حال رخ دادن است تصریح کرد: آنان فکر می‌کردند شهادت حاج قاسم سبب تمام شدن برخی اقدام‌ها می‌شود اما شهادت حاج قاسم سبب تداوم اقدام‌ها شد.

وی، با بیان اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی بسیار خطرناک‌تر از سردار سلیمانی است خاطرنشان کرد: با اقدامات تخریبی و موانع فعالیت جبهه مقاومت متوقف نمی‌شود و این حرکت پرخروش پیش می‌رود.

رئیسی با اشاره به اینکه دشمنان نمی‌توانند انقلاب را متوقف کنند افزود: انقلاب با تخریب و ترور انقلاب متوقف نمی‌شود این حرکت پرخروش ادامه دارد.

وی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: انتخابات باید باشکوه و با حضور حداکثری برگزار شود و در این عرصه اصل برگزاری باشکوه و مشارکت در انتخابات باید مدنظر باشد اما از تخلف هم باید جلوگیری کرد.

رئیسی با تأکید بر قانون‌مداری در انتخابات گفت: انتخابات باید باشکوه و دشمن‌شکن باشد و در این راستا انتخابات باید قانونمند، بر اساس اخلاق انتخاباتی و توجه به حق‌الناس که رأی مردم است، برگزار شود.

وی تأکید کرد: مدیران تلاش کنند که تخلف انتخاباتی در حوزه کاری‌شان رخ ندهد و از ظرفیت سازمان و دستگاه‌ها برای حمایت‌های خاص استفاده نشود.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به طرح معامله قرن این نقشه را طرحی شکست‌خورده و نابودشانی دانست و خاطرنشان کرد: به تعبیر جامع رهبر انقلاب اسلامی این طرح و ترامپ مردنی است، شاید این طرح قبل از ترامپ از بین رود، این طرح ظلم به فلسطین و منطقه است./مهر