دبیر ستاد کرونا بوشهر:
تایید ابتلای ۸ مورد جدید/ مثبت شدن 5 عضو خانواده پس از مرگ پدر کرونادار
تایید ابتلای ۸ مورد جدید توسط آزمایشگاه تشخیص کرونا در بوشهر

به گزارش سوک، سعید کشمیری ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با اضافه شدن افراد جدید به لیست افراد مبتلا به کرونا، مجموع افرادی که در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند به عدد ۹۳ رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر جزئیات افراد جدید مبتلا به کووید ۱۹ را چنین عنوان کرد: از هشت مورد جدید شش نفر اهل دشتستان و یک نفر اهل تنگستان هستند که همگی با بیمارانی که چند روز گذشته نتایج آنان مثبت شده بود نسبت فامیلی دارند.

کشمیری با دعوت مجدد عموم مردم برای پرهیز از شرکت در تجمعات به‌ویژه مراسم ختم عنوان کرد: شرکت در مراسم ختم واقع در یک روستا در دشتستان موجب شده است تا ۵ عضو از یک خانواده که پدر و مادر خود را نیز براثر ابتلاء به کرونا ازدست‌داده‌اند به این ویروس مبتلا شوند.

وی ادامه داد: یک مورد دیگر نیز بانویی ۶۰ ساله و اهل بوشهر است که در چند روز گذشته نتیجه آزمایش دو فرزندش مثبت اعلام شد.

کشمیری با اشاره به بستری بودن ۶۰ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بوشهر افزود: از ۹۳ بیماری که تاکنون نتیجه آزمایش ابتلای آنان به کرونا مثبت اعلام‌شده است تاکنون ۷۴ نفر با بهبودی در مراقبت خانگی قرار دارند و در حال حاضر نیز ۱۳ بیمار در بیمارستان‌های استان روند درمانی خود را ادامه می‌دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با ابراز قدردانی از افرادی که در آماده کردن زیرساخت‌های لازم برای راه‌اندازی آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا در استان تلاش کرده اند تصریح کرد: با راه‌اندازی آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا در استان بوشهر نتایج به‌دست‌آمده به‌روز شده است که این موضوع در روند درمانی بیماران تأثیر بسزایی دارد.

کشمیری با دعوت از مردم برای پاسخ‌گویی به تماس سامانه تلفنی ۴۰۳۰ گفت: همکاری همه‌جانبه مردم در قطع زنجیره انتقال ویروس مهم‌ترین رکن غلبه بر کووید ۱۹ است.

دبیر ستاد کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: با اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و کنترل رفت و آمدهای بین‌شهری از مردم تقاضا داریم با در خانه ماندن یاری گر مدافعان سلامت باشند./مهر