قدرت‌ الله صالحی، بازیگر پیشکسوت درگذشت +بیوگرافی و علت مرگ

قدرت الله صالحی هنرمند پیشکسوت عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون سال ۱۳۳۱ در گرگان به دنیا آمده بود. او در نمایش‌ها، فیلم‌های سینمایی و سریال‌های زیادی نقش‌آفرینی کرده بود.

بازی در سریال‌های «خانه‌ای در تاریکی» و «ولایت عشق» بخشی از کارنامه تلویزیونی او است. از فیلم‌های سینمایی این بازیگر می‌توان به «سراب» و «مزرعه پدری» اشاره کرد.

او در عرصه تئاتر هم دست پری داشت و در نمایش‌های زیادی در جایگاه کارگردان و بازیگر نقش آفریده بود. صالحی در سالروز شهادت برادرش دعوت حق را لبیک گفت.

قدرت‌الله صالحی، بازیگر پیشکسوت درگذشت +بیوگرافی و علت مرگ

قدرت الله صالحی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون

قدرت‌الله صالحی بازیگر سینما و تلویزیون ایران است. از مهم‌ترین آثار قدرت‌الله صالحی می‌توان به بازیگری در سریال دردسر‌های عظیم ۲، سریال زمانه و سریال برادر اشاره کرد.

به گزارش  سوک به نقل از منظوم، قدرت‌الله صالحی نخستین بار در تلویزیون حضور یافته و سال ۱۳۷۳ در سریال حکایتی و حکمتی به کارگردانی مجتبی یاسینی و بهنام رادمرد بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال دردسر‌های عظیم ۲، بیشتر نبود، اما تجربه خوبی برای قدرت‌الله صالحی محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون رضا کرم‌رضایی، محمود بصیری، ملیحه نظری و جلیل فرجاد را تجربه کرد.

قدرت‌الله صالحی در سال ۱۳۹۴ دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در آثار مهمی بازی کرده است. او در این سال با بازی در ۲ سریال مهم تلویزیون خود را به مردم معرفی کرد. آثار مهم قدرت‌الله صالحی در این سال، بازیگری در سریال کیمیا به کارگردانی جواد افشار و سریال دردسر‌های عظیم ۲ به کارگردانی برزو نیک‌نژاد محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی قدرت‌الله صالحی بازی در سریال دردسر‌های عظیم ۲ بوده است. قدرت‌الله صالحی سال ۱۳۹۴ سریال دردسر‌های عظیم ۲ نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان تلویزیون مطرح کند. او در این سریال با برزو نیک‌نژاد همکاری داشته است. قدرت‌الله صالحی توانست با بازی در سریال دردسر‌های عظیم ۲ تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر جواد عزتی، الناز حبیبی، مهدی هاشمی و مریم سعادت بر تجارب او افزود.

قدرت‌الله صالحی علاوه‌ بر سریال دردسر‌های عظیم ۲، سال ۱۳۹۱ در سریال زمانه نیز بازی کرده است. قدرت‌الله صالحی این‌بار با حسن فتحی یعنی کارگردان سریال زمانه و هنرمندانی، چون حمید گودرزی، پریناز ایزدیار، حسین محجوب و امید روحانی همکاری داشت.

قدرت‌الله صالحی، بازیگر پیشکسوت درگذشت +بیوگرافی و علت مرگ

در این سال‌ها قدرت‌الله صالحی با هنرمندان بسیاری تجربه‌ی کار داشته است، اما جالب است بدانید که در میان بازیگران فرشید صمدی‌پور با ۳ مرتبه، حسین یاری با ۳ مرتبه، سید مهرداد ضیایی با ۳ مرتبه، سوگل طهماسبی با ۲ مرتبه و محمدرضا شریفی‌نیا با ۲ مرتبه بیشترین همکاری را با قدرت‌الله صالحی داشته‌اند.

یکی از ویژگی‌های حرفه‌ای بیوگرافی قدرت‌الله صالحی آن هست که در مدت زمان بازیگری خود، هم در تلویزیون و هم در سینما بازی کرده است. قدرت‌الله صالحی را باید بیشتر بازیگر تلویزیون بدانیم چرا که ۷۰% آثار وی تلویزیونی و ۳۰% آثارش سینمایی است. در واقع قدرت‌الله صالحی از مجموع ۱۰ اثری که در کارنامه دارد، در ۷ اثر در تلویزیون با نام‌های سریال برادر، سریال کیمیا، سریال دردسر‌های عظیم ۲، سریال گاهی به پشت سر نگاه کن، سریال زمانه، سریال مهمانخانه‌ای در برف و سریال حکایتی و حکمتی نام‌های و در ۳ اثر در سینما با نام‌های فیلم داش آکل، فیلم سمفونی تاریک و فیلم بزرگ خیلی بزرگ بازی کرده است.