پس از سخنان رئیس جموری
چگونه استانداری بوشهر اچمز شد/ زمان بازگشایی مدارس
به گزارش سوک، اظهارات امروز رییس جمهوری در ستاد ملی کرونا در خصوص سفید اعلام شدن استان بوشهر از شیوع ویروس کرونا و امکان بازگشایی مدارس، به ناگاه به مانند یک بشکه باروت در شبکه های اجتماعی استان بوشهر منفجر شد تا مخالفان تصمیم روحانی در بازگشایی مدارس این استان خود را نشان دهند.

البته پس از صحبت های رئیس جمهوری،سخنگوی وزارت بهداشت اظهارات وی درباره بوشهر را رد کرد و گفت: هیچ استانی در وضعیت سفید از نظر ابتلا به کرونا قرار ندارد.

خورشیدی معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر نیز با اعلام این که بر اساس مصوبه نهایی ستاد ملی مقابله با کرونا بازگشایی مدارس در سراسر کشور به صورت همزمان است، گفت: تصمیم نهایی ستاد ملی مقابله با کرونا در جلسه امروز این شد که بازگشایی مراکز آموزشی آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها در سراسر کشور به صورت همزمان و سراسری باشد. بنابراین مصوبه، مراکز آموزشی سراسر کشور از جمله بوشهر تا پایان فروردین تعطیل هستند.

صرف نظر از این که اظهارات روحانی با وجود 125 مبتلا و هشت فوتی ، نمی تواند نشان دهنده وضعیت سفید برای یک استان از شیوع ویروس کرونا باشد اما ذکر این نکته نیز اساسی است که هم اکنون فضای اجتماعی به درستی یا خرابی از طریق شبکه های مجازی در اختیار مردم است و همان گونه که امروز ، استانداری بوشهر به راحتی قافیه را در اطلاع رسانی صحیح باخت می تواند در آینده نیز به راحتی ببازد.

نکته دیگر این که بارها اعلام کرده ایم، استانداری بوشهر نیازمند یک سخنگویی است که بتواند در کمترین زمان ممکن از طریق رسانه های دیجیتال با مردم سخن گوید تا بازار شایعات و اخبار نادرست شکل نگیرد وگرنه می شود مثل امروز که به راحتی اچمز و غافل گیر شد و تا بتواند ذهن مردم را نسبت به آن چه در بازگشایی مدارس استان بوشهر ایجاد شده بود، کلی مصاحبه انجام دادند.