استاندار بوشهر:
فاصله گذاری اجتماعی در سیستم بانکی استان بوشهر رعایت شود
فاصله گذاری اجتماعی در سیستم بانکی استان بوشهر رعایت شود

به گزارش سوک، عبدالکریم گراوند صبح سه‌شنبه در نشست شورای هماهنگی بانک‌های استان بوشهر با قدردانی از تلاش کارکنان بانکی در استان و تسلیت به جامعه بانکداران کشور به دلیل فوت شماری از پرسنل بانکی کشور به دلیل بیماری کرونا اظهار داشت: بعد از کادر درمانی، کارکنان بانکی در معرض ابتلاء به کرونا هستند و این مهم موجب شده تا رعایت مسائل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در بانک‌ها ضروری باشد.

وی تاکید کرد: نظر به اهمیت فعالیت بانکی در استان در شرایط مقابله با کرونا، نشست امروز با حضور مدیران بانک‌های استان تشکیل شده تا راهکارهای لازم برای خدمات بانکی در استان اندیشیده شود.

استاندار بوشهر تصریح کرد: فاصله گذاری اجتماعی در سیستم بانکی استان رعایت شود و برای تحقق این امر شورای هماهنگی بانک‌ها با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، نسبت به اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی در بانک‌ها اقدام کنند.

گراوند اضافه کرد: اجرای دورکاری در شعب بانکی استان ضروری است و مدیران بانکی این موضوع را در دستور کار خود قرار دهند و کارمندانی که بیماری زمینه‌ای دارند، بانوان باردار و جانبازان شیمیایی در اولویت استفاده از ظرفیت دورکاری قرار گیرند.

وی اضافه کرد: با توجه به دستورات اکید مبنی بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی و تحقق پروتکل‌های بهداشتی در بانک‌ها، مشتریان بانکی هم باید رعایت بهداشت فردی را در زمان مراجعه به بانک انجام دهند.

استاندار بوشهر گفت: انجام ضدعفونی کردن شعب بانک و تب سنجی از کارکنان بانکی همچنان طبق روال گذشته با جدیت انجام شود.

گراوند اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی و حوزه اقتصادی استانداری، نسبت به تأمین اقلام مورد نیاز بهداشتی بانک‌های استان اقدامات لازم را انجام دهند.

وی افزود: در این شرایط مقابله با کرونا که مشاغل مختلفی دچار ضرر و زیان شده‌اند، سیستم بانکی در استان از ارسال پیامک‌های پرداخت اقساط و جریمه دیرکرد خودداری کنند./مهر