#مروج- نیکوکاری-باشیم
خیری نام آشنا از جبهه سلامت استان بوشهر/ تصویر
سوک: چندیست که دنیا میزبان مهمانی ناخوانده و هولناک است، که رصد اخبار در رسانه های دنیا خود شاهدی بر این مدعاست.

بیماری کووید 19 در حالی رخ می نماید و شرایط را سخت تر می کند، که مردم کشورمان به دلیل تحریم های ظالمانه و غیر انسانی ، تحت فشارهای اقتصادی و اجتماعی بسیاری قرار دارند، بسیاری از کسب و کارها از رونق افتاده ، قشر زحمتکش کارگر و فعالان عرصه تولید خانه نشین گشته‌ و سفره مردم نیز روز به روز کوچکتر و خالی تر شده است.

این در حالی است که در پس این همه گرفتاری و سیاهی، تنها فرهنگ غنی ایرانی اسلامی مثل همیشه فریاد رس ما خواهد شد. با وجود این که آسیب های ناشی از شیوع ویروس کرونا و تحریم‌های اقتصادی بر همه اقشار و اصناف سنگین بوده و آثار زیان بارش بر همگان عیان است، باز دستانی مهربان و باسخاوت در پی کاهش رنج و آلام مردم اند.

در این ایام و روزگار طاقت فرسا نیز، همانند سایر حوادث و بلایای طبیعی؛ سیل ، زلزله و خشکسالی، تنها با اتحاد، همراهی و همدلی است که میتوان با سرافرازی از این بحران به سلامت عبور کرد.

روز گذشته در سطح شهر بوشهر به صورت کاملاً اتفاقی شاهد توزیع سبدهای حمایتی کالا ‌میان خانواده‌های آسیب دیده بودیم، پس از پرس و جو به شخصیتی نام آشنا در شهرمان رسیدیم، فردی که بی تردید حقی بزرگ بر گردن این استان و فرزندانش دارد، کادر درمان و سلامت استان و به ویژه دانشجویان حوزه علوم پزشکی مدیون زحمات ایشان و همکاران بزرگوارشان هستتند.

جناب آقای دکتر سید سجاد اقبالی معاون سابق دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و عضو هیئت علمی و شاغل در بیمارستان های استان و موسس آزمایشگاه پاتوبیولوژی رازی در شهر بوشهر...

خیری نام آشنا و پرآوازه از خانواده‌ای بزرگ و باهمت که در دوران سخت جنگ تحمیلی با اهدای جان برادر عزیزشان سرلشکر خلبان سید علی اقبالی(خلبانی که پس از انجام ماموریت های مختلف نظامی در خاک عراق،در آخرین عملیات موفق خود و پس از هدف قرارگرفتن هواپیما، با اجکت و خروج اضطراری از هواپیما، اسیر دشمن می شود. و بدن نازنین شان به دستور صدام ملعون با بستن به ماشین های نظامی از هم جدا می شود.) یاریگر ملت بودند. پس از آن در جایگاه مدیریت و استادی در دانشگاه علوم پزشکی ، آموزش فرزندانمان را عهده دار شدند واینک در سنگری دیگر با کمک های انسانی و خداپسندانه خود سعی در کاهش رنج و مشقت مردم دارند. مردی که همیشه و همه جا، بی ریا و خارج از هرگونه هیاهو، عاشقانه به مردم شهرش خدمت می کند و بارها دیده و شنیده شده که از مستمندان حتی هزینه های آزمایش که در بسیاری مواقع رقم های بالایی است نیز دریافت نمی کند.

خود واقف هستیم که این رفتار انسانی و وظیفه اجتماعی محدود به قشر، تحصیلات یا حزب و جریان سیاسی خاصی نمی‌باشد، بلکه به انسانیت و خداباوری ما تعلق دارد.

برخود واجب دانستیم به عنوان فرزندان کوچک این استان بزرگ، حامی، قدردان و مروج این افراد و افکار انسانی شان باشیم.

ما مردم بوشهر به قدرشناسی و سپاس شهره ایم. قدردان تلاش ها و خدمات ارزنده ایشان و همکارانشان در حوزه درمان و سلامت هستیم.برایشان از درگاه حضرت دوست، آرزوی سلامتی و سربلندی داریم.

#مروج- نیکوکاری-باشیم.