۴۵ میلیارد ریال برای راه اندازی آزمایشگاه تشخیص کرونا در استان بوشهر تخصیص یافت
۴۵ میلیارد ریال برای راه اندازی آزمایشگاه تشخیص کرونا در استان بوشهر تخصیص یافت

به گزارش سوک،دکتر سعید کشمیری روز دوشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: در همین ارتباط یک آزمایشگاه تشخیص کرونا در مرکز استان راه‌اندازی شده و قرار است به زودی ۲ آزمایشگاه دیگر در شهرستان‌های عسلویه و دشتستان وارد مدار فعالیت می‌شوند.

وی بیان کرد: افزون براین تاکنون ۱۷ مرکز بیماریابی کرونا ۱۶ ساعته نیز مراکز جامع سلامت در مناطق مختلف استان بوشهر راه‌اندازی شده که نقش مهمی در سرعت بخشی روند بیماریابی در استان داشته اند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا استان بوشهر ادامه داد: بی‌توجهی عده‌ای به دستورالعمل‌های بهداشتی باعث شده که روند بیماری در استان روبه افزایش باشد و براساس آمار چهارم خرداد ماه تاکنون ۷۳۹ نفر در استان آزمایش کرونا آنها مثبت بوده است.

وی اضافه کرد: در زمان حاضر عده‌ای از مردم نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی سهل‌انگاری می‌کنند که این موضوع روزهای سختی را برای ما رقم خواهد زد.

کشمیری با ابراز تشکر از اصناف و بازاریان استان در همراهی دوباره با مدافعان سلامت استان افزود: اقدام دوباره بازاریان استان در تعطیلی کسب‌وکار برای جلوگیری از شیوع کرونا در تعطیلات عید فطر ستودنی است./ایرنا