سوک گزارش می دهد
کمبود شدید امکانات اطفاء حریق در استان بوشهر/ کوه های دهرود و بیرمی همچنان در محاصره آتش
به گزارش سوک، خبر آتش سوزی وسیع در کوه های بخش ارم شهرستان دشتستان در محدوده روستاهای دهرود طی چهار روز گذشته و عدم یک حرکت جدی از مدیریت ارشد استان بوشهر در بخش مدیریت بحران برای خاموش کردن آن، نشان داد که استان بوشهر در این حوزه در فقر امکانات نیز می سوزد.

بر این اساس ، وقتی دیده می شود که کپسول های دستی اطفاء حریق برای خاموش کردن این آتش در ارتفاعات صعب العبور با چند راس الاغ حمل می شود به ناگاه این سوال در ذهن هر بیننده و شنونده ای ایجاد می شود که اگر همین نوع آتش سوزی در هر یک از شرکت های نفت و گاز ایجاد شود ، آیا استان بوشهر دارای امکاناتی برای مقابله با آن است؟

مگر نه این است که چهار روز مردم روستاهای اطراف دهرود در بخش ارم شهرستان دشتستان ، با هر وسیله ای توانسته اند خود را به بخشی از مناطق درگیر آتش برسانند و در خاموش کردن آن شرکت کنند پس نقش مدیریت بحران استان بوشهر در این مواقع چیست؟

چگونه است که به گفته مدیرکل مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد، در کمتر از 24 ساعت  و با حضور ۵ هواپیما و بالگرد، عملیات خاموش کردن آتش در جنگل‌ها و مراتع کوه خامی گچساران انجام می شود که البته به حق هم است اما در پایتخت انرژی ایران ( ببخشید از این لقب دهن پرکن ویرانگر) ، چهار روز مراتع و درختان در اطراف دشتستان می سوزد تا در نهایت و پس از کلی خواهش و التماس سر و کله بالگردی پیدا شود که به گفته افراد محلی، آب برای اطفاء حریق نداشته است.

آیا مسئولین استان بوشهر این گونه می خواهند مدیریت بحران کنند؟ چرا باید در استانی دیگر اعتبار مالی برای پرداخت هزینه هواپیمای آبپاش باشد اما در استان بوشهر نباشد؟ چرا باید این قدر محرومیت از سر و روی استانی بریزد که عابر بانک کشور است ، جز این که مسئولینش این قدر ......

من باب اطلاع ، از بعد از ظهر امروز کوه های بیرمی تنگستان نیز در محدوده روستاهای شرقی خاییز دچار آتش سوزی شده و به دلیل سطح ارتفاع بالا و صعب العبور این مناطق ، عملا اطفاء حریق توسط نیروی انسانی قابل انجام نیست هر چند که مسئولین این شهرستان و مردم منطقه بسیج عمومی شده اند.

مسئولین محترم استان بوشهر

لطفا فکری به حال امکانات نداشته این استان برای بحران های احتمالی از زلزله تا آتش سوزی و هر اتفاق غیرمترقبه طبیعی و غیرطبیعی کنید که شلوغ کاری و انجام مصاحبه های بیهوده در زمان بحران نمی تواند اقناع کننده افکاری عمومی باشد.