امام جمعه بوشهر:
نمایندگان مجلس یازدهم در راستای تحقق گام دوم انقلاب تلاش کنند
نمایندگان مجلس یازدهم در راستای تحقق گام دوم انقلاب تلاش کنند

 به گزارش سوک، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران یاد شهدای مجلس شورای اسلامی را گرامی داشت و اظهار کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیاز به مجلسی در طراز انقلاب شکوهمند اسلامی ایران دارد.

امام جمعه بوشهر افزود: موفقیت مجلس شورای اسلامی در گرو تلاش‌های مخلصانه در عرصه قانون گزاری و خدمت به نظام، به ویژه در دو عرصه اقتصادی و فرهنگی است.

آیت الله صفایی بوشهری تصریح کرد: پیام مقام معظم رهبری به منتخبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به عنوان منشور راهبردی مجلس طراز انقلاب اسلامی است و نقشه راه موفقیت و سربلندی آن مجلس است.

وی آسیب شناسی، تجربه اندوزی و عبرت گیری از ادوار گذشته مجلس برای منتخبین مجلس یازدهم را یکی از عوامل موفقیت در امر سلامت نمایندگی دانست و عنوان کرد: اسلامیت، ولایتمداری، مراعات تقوا و اخلاق نمایندگی، استکبارستیزی، مردم داری و مردم مداری و مردم یاری، تعامل کارآمد با قوای دیگر، پژوهش و دانش قانون گزاری، عاقبت اندیشی و آخرت گرایی، مراعات جدی مبانی امام راحل عظیم الشان و مقام معظم رهبری و اصول اساسی انقلاب، نظارت کارآمد در اجرای امور از اصول اساسی مجلس در طراز انقلاب اسلامی است.

رئیس شورای عالی حوزه های علمیه استان بوشهر گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید خود را هزینه انقلاب و مجلس تراز انقلاب اسلامی کنند و همچون سردار سلیمانی در عرصه دفاع مقدس سلیمانی ها در حوزه مجلس شورای اسلامی باشند.

وی با تاکید بر اینکه پیشرفت باید توام با عدالت و آینده نگری باشد، تصریح کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی بیانیه بنیادین ابلاغی مقام معظم رهبری با عنوان «گام دوم انقلاب» در دهه پیشرفت و عدالت باید منظومه فکری و اجرایی خود قرار دهند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه باید تمامی قوانین و موازین نظارت از منظر پیشرفت و پیوست نگاری فرهنگی ملاحضه شود، اظهار کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در چهار سال دوره نمایندگی خود باید چهار سال رضایت خدا را به دست بیاورند و با سربلندی پاسخگوی محضر عدل الهی باشند.

آیت الله صفایی بوشهری بیان کرد: نمایندگان منتخب مجلس شورای اسلامی بیش از آنی که نگاهشان به آغاز مجلس باشد، باید همواره نگاهشان به رضایت الهی در پایان دوره چهار ساله آن باشد./مهر